Honda predstavuje novú verziu HR-V Sport s 1,5-litrovým motorom VTEC TURBO

03.12.2018 13:06

Honda uverejnila detaily automobilu HR-V Sport, ktorý je špeciálnou verziou upraveného modelu pre rok 2019 a je vybavený 1,5-litrovým benzínovým motorom VTEC TURBO a dynamickými úpravami podvozku a odpruženia. HR-V Sport sa vyznačuje sviežim štýlom exteriéru a modernizovaným interiérom štandardnej verzie HR-V 2019 s pridanými ďalšími dizajnovými prvkami.

 

  • Nová verzia modelu HR-V vybaveného benzínovým motorom má výkon 182 koní

  • Športový automobil vybavený pokročilou technológiou „Performance Damper“

  • Dynamický štýl s čiernymi chrómovanými prvkami a 18-palcovými zliatinovými kolesami

1,5-litrový motor VTEC TURBO v novej verzii automobilu HR-V Sport sa prvýkrát použil v najnovšej generácii Hondy Civic. Robustný štvorvalcový motor poskytuje modelu HR-V 2019 zlepšené vlastnosti a maximálny výkon 182 koní (134 kW) pri 5500 ot/min s prevodovkou 6MT a 6000 ot/min s CVT. V štandardnej výbave je šesťstupňová manuálna prevodovka (6MT) pri ktorej sa maximálny krútiaci moment 240 Nm sa dosahuje od 1900 ot/min do 5000 ot/min. S voliteľnou prevodovkou CVT sa krútiaci moment 220 Nm dosahuje od 1700 ot/min do 5500 ot/min.

 

Honda vyvinula HR-V Sport pre zákazníkov, ktorí chcú so subkompaktným SUV dosiahnuť dynamickejší zážitok z jazdy. Súčasťou balíka, ktorého cieľom je zabezpečiť optimalizované vyváženie tuhosti karosérie, ovládania odpruženia a pocitu pri riadení, je vybavenie automobilu HR-V Sport špeciálnou technológiou „Performance Damper“. Systém tlmičov je integrovaný do prednej a zadnej časti automobilu a pôsobí proti relatívnemu pozdĺžnemu a torznému náklonu. V ostrých zákrutách zabraňuje nakláňaniu automobilu, zlepšuje stabilitu pri náhlych zmenách jazdných pruhov a znižuje vibrácie na nerovných cestách.

 

Nastavenie riadenia je jedinečné pre tento model a využíva systém hrebeňového riadenia s elektrickým posilňovačom a variabilným prevodovým pomerom, ktorý je doplnený technológiou asistenta agilnej jazdy od Hondy. Poskytuje rovnomernú odozvu pri stredových a blízko stredových uhloch a plynulejšiu odozvu pri väčších uhloch riadenia.

 

Súčasťou modernizácie elegantného dizajnu exteriéru je nová interpretácia grafiky „motívu krídla“ Hondy s vysokolesklým čiernym pochrómovaným panelom, ktorý nahradil tmavý chróm štandardného modelu HR-V pre rok 2019. Lištovanie prednej mriežky má exkluzívnu čiernu povrchovú úpravu so vzorom včelieho plástu, ktorá presahuje až do oblasti hmlových svetiel.

 

HR-V Sport sa vyznačuje dynamickými štýlovými prvkami vrátane štíhleho predného predelu, bočných prahov s obložením podbehov a agresívnejšieho zadného nárazníka, pričom všetko je v čiernej povrchovej úprave. Medzi športové doplnky patria aj čierne kryty vonkajších spätných zrkadiel, dvojité výfukové potrubie a jedinečný dizajn 18-palcových zliatinových kolies.

 

Súčasťou štandardnej výbavy sú LED svetlomety s diaľkovými a stretávacími svetlami, LED indikátormi a dennými LED svetlami. Tmavé chrómové obloženie zadných dverí zodpovedá úprave prednej časti a sklá zadných svetiel sa vyznačujú tmavým „dymovým“ efektom a čiernymi vnútornými čiarami ako pri štandardnom HR-V pre rok 2019.

 

Nové sedadlá pre vodiča a predného spolucestujúceho sú prevzaté zo štandardného HR-V 2019, majú však upravené podušky a operadlá sedadiel. Dynamický štýl interiéru pokračuje exkluzívnymi kombinovanými sedadlami, ktorých čierna a tmavočervená farba spolu s čiernym lemovaním stropu zvýrazňujú športový pôvab.

 

Začiatok výroby modelu Honda HR-V 2019 je naplánovaný na december 2018, prvé objednávky budú zákazníkom dodané na jar 2019.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode