HONDA CIVIC ZÍSKALA OCENENIE THE WOMEN’S WORLD CAR OF THE YEAR 2012

05.10.2012 10:45

 

Honda Civic získala ocenenie od poroty súťaže The Women’s World Car of the Year. Cena bola odovzdaná spoločnosti Honda na autosalóne v Paríži 2012.

 

„The Women's World Car of the Year“ je rozdelená do štyroch kategórií: rodinný automobil, luxusný automobil, športový automobil a úsporný automobil. Honda Civic sa stala víťazom v kategórii úsporný automobil, pričom druhé miesto obsadil Volkswagen UP a na tretiu pozíciu sa dostal Ford Fiesta.

Honda Civic bola vybraná z pôvodného zoznamu 300 prihlásených automobilov, ktoré nominovalo 20 porotkýň z 11 krajín sveta.

Porota súťaže „The Women’s Car of the Year“ hodnotila Civic podľa kritérií, ku ktorým  ženy pri nákupe auta prihliadajú a ktoré zahŕňajú bezpečnosť, pomer cena - kvalita, estetický vzhľad, úložný priestor, jednoduché riadenie, farba, príťažlivosť, šetrný prístup k životnému prostrediu a vhodnosť pre cestovanie s deťmi.

V rovnakú dobu ako ocenenie, prebehlo nedávne oznámenie spoločnosti Honda o novinkách v rade Civic, ku ktorým patrí nový motor 1.6 i-DTEC, ktorý bude k dispozícii v modeli Civic začiatkom budúceho roku, ďalej nový Civic v prevedení „kombi“ a nový Civic Type R v roku 2015. Všetky tieto nové modely sú určené pre európsky trh.

Dve členky poroty Henny Hemmes a Sandy Myhre odovzdali cenu riaditeľovi divízie automobilov Honda Motor Europe, pánovi Toshiaki Konakovi, na stánku Honda na autosalóne v Paríži.

Pán Konaka pri preberaní ceny poznamenal: „Toto ocenenie vyzdvihuje jedinečný štýl exteriéru a praktický interiér, ktoré sú synonymami modelu Civic a spĺňajú požiadavky a priania zákazníkov vozidiel segmentu C v Európe.”

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode