Grand Automotive Central Europe sa stal oficiálnym zástupcom značky Geely v Maďarsku, Českej republike a na Slovensku

07.11.2022 19:35

V piatok 4.11.2022 sa ukončili rokovania medzi spoločnosťami Geely a Grand Automotive, keď najvyšší predstavitelia oboch strán podpísali importérsku dohodu pre tri krajiny.

Dohoda o distribúcii značky Geely v Maďarsku, Českej republike a na Slovensku bola podpísaná na slávnostnom ceremoniáli 4. novembra 2022. 

Zmluvu podpísali Viktor Molnár, generálny riaditeľ spoločnosti Grand Automotive Central Europe Ltd., a Cook Xue, výkonný zástupca generálneho riaditeľa Geely Auto International Corporation. Očakáva sa, že prvé vozidlá značky Geely sa dostanú na cesty v Českej republike, Maďarsku a na Slovensku už začiatkom roka 2023. 

Prvým modelom spoločnosti Geely, ktorý bude uvedený na slovenský trh, bude Geometry C s plne elektrickým pohonom.

 


"Táto udalosť je pre našu Skupinu mimoriadne dôležitá, predovšetkým vzhľadom na ťažké výzvy, ktorým v súčasnosti čelia mnohé automobilové značky, ktoré sú v Európe už známe a etablované. Geely ako jedna z najväčších čínskych automobilových značiek nielenže vyrába vysokokvalitné vozidlá, ale má aj výrobné kapacity na to, aby mohla zákazníkom aj potenciálnym predajcom dodávať vozidlá v požadovanej kvalite a množstve," povedal Viktor Molnár, generálny riaditeľ spoločnosti Grand Automotive Central Europe. 

Po dlhých rokovaniach dosiahli dohodu so spoločnosťou Geely Auto International Corporation o všetkých bodoch distribučnej zmluvy pre tri krajiny, takže od tohto momentu začnú spoločne budovať značku Geely v strednej a východnej Európe. Grand Automotive je prvou spoločnosťou v Európskej únii, ktorá podpísala zmluvu s importérom Geely. V blízkej budúcnosti je ich prvoradým cieľom správne umiestnenie značky vrátane modelu Geometry C a vybudovanie siete predajcov a popredajných služieb. V tomto regióne zastupujú viacero značiek, majú tak možnosť rýchlo a efektívne vybudovať celý logistický proces, a to ako pre automobily, tak aj pre náhradné diely..

 


Spoločnosť Geely, ktorá sa snaží ponúkať vysokokvalitné produkty zákazníkom na celom svete, úspešne koordinuje vývoj so spoločnosťami Volvo, Polestar, Lotus, Smart a ďalšími známymi automobilovými značkami, ktoré vlastní a spravuje skupina Geely Holding. Ako globálny podnik spoločnosť Geely aktívne súťaží na svetovom trhu. Spoločnosť Geely vytvorila bohatú produktovú maticu, ktorá zahŕňa vozidlá so spaľovacím motorom, modely elektrických vozidiel, hybridné vozidlá, vozidlá na metanol a autobatérie na výmenu. Vďaka významným investíciám do výskumu a vývoja a integrácii globálnych vedomostí spoločnosť Geely vytvorila aj zážitok z jazdy, ktorý prevyšuje ich očakávania pre viac ako 12 miliónov používateľov na celom svete. Keďže značka Geely prvýkrát vstupuje na trh Európskej únie, toto partnerstvo so spoločnosťou Grand Automotive Central Europe predstavuje významný krok vpred pre globalizačné ambície spoločnosti Geely. 

Vozidlo Geometry C 
Vlajkový model Geometry C má dojazd 460 km a maximálny krútiaci moment 310 Nm, ktorý dokáže zrýchliť z 0 km/h na 100 km/h len za 7,7 sekundy, čím plne uspokojí každodenné potreby používateľov. Okrem toho je vozidlo vybavené systémom inteligentného riadenia spotreby energie (SEM) vyvinutým spoločnosťou Geely. Systém SEM prostredníctvom riadenia energetickej účinnosti založeného na algoritmoch v piatich dimenziách: ukladanie energie, úspora energie, znovuzískavanie energie, riadenie energie a zosilňovanie energie, realizuje nízku spotrebu energie, presnosť riadenia energie a vysoko účinnú rekuperáciu energie, čím zabezpečuje takmer 100 % presnosť odhadu dojazdu, a výrazne znižuje obavy používateľov z dojazdu.

 


Vozidlo bude možné objednať od januára 2023 a prvé vozidlá k nám dorazia v prvom štvrťroku 2023. Vďaka dobre zavedenému dodávateľskému reťazcu spoločnosti Geely sa očakáva, že čas potrebný na výrobu, bude v porovnaní s konkurenciou krátky t.j. od objednávky po dodávku uplynú približne štyri mesiace.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode