Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 celkovým víťazom testu letných pneumatík magazínu Auto Bild allrad

30.03.2017 17:15

Goodyear vstupuje do letnej sezóny s prvým miestom svojich najnovších výkonných pneumatík UHP v teste popredného nemeckého automagazínu Magazine Auto Bild allrad. Zvíťazili s výrazným náskokom.
Eagle F1 Asymmetric 3 si počínali veľmi dobre na suchom i mokrom povrchu, magazín ich označil za vyvážené cestné pneumatiky a pochválil ich za ich vysokú odolnosť voči aquaplaningu.


Časopis Auto Bild allrad vyhodnotil vysoko výkonné (UHP) pneumatiky značky Goodyear ako celkovo najvýkonnejšie testované pneumatiky. Eagle F1 Asymmetric 3 pravidelne bodujú v najrôznejších testoch, Auto Bild allrad sa k ich výsledkom pripojil takisto pochvalou, že ide o "veľmi vyvážené" cestné pneumatiky. Pri brzdení na suchom povrchu sa Eagle F1 Asymmetric 3 pri teste umiestnili na druhej priečke s brzdnou vzdialenosťou 34,8 metra z rýchlosti 100 km / h, na mokre dosiahli taktiež na druhé miesto s brzdnou vzdialenosťou 47,7 metrov z rýchlosti 100 km / h .
Pneumatiky si dobre počínali aj v teste aquaplaningu, v ktorom si vyslúžili prívlastok "vynikajúce" na mokrom povrchu, a umiestnili sa ako druhé ako pri jazde na priamom úseku, tak aj v zákrutách. Pokiaľ ide o aquaplaning na štrku, skončili Eagle F1 Asymmetric 3 ako tretie.

Silný záber
Výsledky testov dokazujú kľúčové rysy a prednosti nových pneumatík Goodyear. Technológia aktívneho brzdenia zvyšuje ich styčnú plochu s povrchom a priľnavosť pri brzdení, čo sa prejavuje kratšou brzdnou dráhou. Ich nová zmes s prídavkom zložky zvyšujúcej priľnavosť a novej adhéznej živicovej zložky skracuje brzdnú dráhu a je zárukou presného ovládania. Nová zosilnená konštrukcia odľahčenej pneumatiky prispieva k lepšej ovládateľnosti, vysokej účinnosti v zákrutách, rovnomernému opotrebovaniu a palivovej účinnosti.
 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode