Ford rozšíri v roku 2018 svoje pôsobenie v seriáli WRC – pretekársky tím M-Sport získa podporu od divízie Ford Performance

15.01.2018 09:55

Spoločnosť Ford Motor Company dnes oznámila novú dohodu o poskytovaní rozšírenej technickej a finančnej podpory dlhoročnému partnerovi z oblasti motoristického športu, tímu M Sport, ktorý na vozidle Ford Fiesta WRC s motorom EcoBoost zvíťazil na majstrovstvách sveta FIA v rely (WRC), kde získal tituly v súťaži jazdcov aj konštruktérov.

 

Počnúc rokom 2018 poskytne spoločnosť Ford Motor Company pretekárskemu tímu M-Sport Ford World Rally Team väčšiu finančnú a technickú podporu. Víťazi súťaže jazdcov aj konštruktérov v rámci majstrovstiev FIA WRC 2017, na čele s Malcomom Wilsonom, držiteľom Rádu britského impéria, získajú počas kampane 2018 možnosť využívať v prípade vozidla Ford Fiesta WRC know-how divízie Ford Performance. Rozšírená podpora spoločnosti Ford je kľúčová pre udržanie jazdca Sébastiena Ogiera v tíme M-Sport. Ogier zvíťazil na majstrovstvách WRC FIA 2017 v súťaži jazdcov a vedie tím spolu s novým talentom, Elfynom Evansom.

Pretekársky tím M-Sport Ford World Rally Team na čele s Malcolmom Wilsonom (držiteľom Rádu britského impéria a jedným z najúspešnejších ľudí v oblasti motošportu) a so sídlom v Dovenby Hall, Cockermouth v Spojenom kráľovstve získa počnúc rokom 2018 dodatočnú technickú podporu od globálnej organizácie Ford Performance sídliacej v ústredí spoločnosti Ford v americkom meste Dearborn, na čele ktorej stojí Mark Rushbrook, globálny riaditeľ pre motošport.

 

Po poskytnutí technickej a finančnej pomoci v roku 2017 rozširuje automobilka Ford svoje investície v tejto oblasti, aby si pretekársky tím M-Sport Ford World Rally Team zachoval konkurencieschopnosť v seriáli WRC aj počas sezóny 2018 a ďalších.

 

Zvýšená podpora zo strany spoločnosti Ford je kľúčovým faktorom pre udržanie Sébastiena Ogiera – šampióna majstrovstiev FIA WRC 2017 – v tíme M Sport aj počas sezóny 2018. Ogier a nový talent Elfyn Evans povedú súťažný tím po boku svojich príslušných kopilotov, Juliena Ingrassiu a Daniela Barritta, na vozidle Ford Fiesta WRC.

„Dvadsaťročné partnerstvo spoločnosti Ford s tímom M-Sport prinieslo nevídaný úspech na všetkých úrovniach súťaží rely, na čo sme veľmi hrdí. Zároveň upevnilo postavenie modelu Fiesta ako štandardného vozidla pre pretekárov rely na celom svete,“ povedal Rushbrook. „Minulý rok sme tím M-Sport podporili vývojom úplne nového modelu Fiesta, ktorý sa dopracoval až k víťazstvu na majstrovstvách FIA. Preto sa tešíme, že v roku 2018 môžeme tímu poskytnúť ešte väčšiu podporu.“

Spoločnosť Ford je partnerom tímu M-Sport nepretržite od roku 1997. Tím M-Sport, ako špecialista na preteky rely ustanovený automobilkou Ford, vyrába vozidlá značky Ford pre rôzne triedy súťaží rely, od FIA R2 až po vrcholový seriál WRC. Momentálne pôsobí v súťažiach rely na celom svete takmer 400 vozidiel Ford Fiesta vyvinutých tímom M-Sport.

„Už mnoho rokov sa tešíme z úžasných vzťahov so spoločnosťou Ford a je skvelé, že sa táto podpora zvýši práve teraz, keď chceme v roku 2018 obhájiť naše tituly získané na majstrovstvách sveta FIA v rely,“ uviedol výkonný riaditeľ tímu M-Sport, Malcolm Wilson, držiteľ Rádu britského impéria.

„So Sébastienom a Elfynom sme získali ďalšiu silnú zostavu a navyše s dodatočnou technickou podporou budeme môcť pokračovať vo vývoji vozidla Ford Fiesta WRC. Konkurencia bude silnejšia než kedykoľvek predtým, som si však istý, že s podporou našich partnerov dosiahneme rovnako vysoké výkony a istotu, ktoré nám v roku 2017 priniesli taký obrovský úspech.“

Pretekárske vozidlo Ford Fiesta WRC poháňa 1,6-litrový zážihový motor EcoBoost od spoločnosti Ford. Vychádza z úplne nového modelu Fiesta, ktorý sa v Európe predáva vo viacerých verziách, ako napríklad v štýlovej verzii Fiesta Titanium, vo verzii Fiesta ST-Line inšpirovanej divíziou Ford Performance a luxusnej verzii Fiesta Vignale. Nová Fiesta ST – vybavená 1,5-litrovým motorom EcoBoost s výkonom 200 koní a rôznymi jazdnými režimami – sa začne predávať v roku 2018.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode