Ford opätovne potvrdzuje odhodlanie investovať 600 miliónov eur do svojho nemeckého závodu Saarlouis

21.03.2017 15:04

Spoločnosť Ford investuje 600 miliónov eur do svojich prevádzok na výrobu vozidiel v nemeckom meste Saarlouis. Investícia je súčasťou príprav na výrobu modelu Ford Focus novej generácie.

  • Spoločnosť Ford investuje 600 miliónov eur do svojich prevádzok na výrobu vozidiel v nemeckom meste Saarlouis v rámci príprav na výrobu modelu Ford Focus novej generácie.
     
  • Významná investícia znamená opätovné potvrdenie záväzku spoločnosti Ford voči Nemecku, jej hlavnej základne v Európe, kde zamestnáva vyše 25 000 ľudí.
     
  • Investícia do závodu Saarlouis nadväzuje na tamojšie zlepšenie efektívnosti nákladov a produktivity a je zameraná na najmodernejšie výrobné zariadenia a výrobu energie.
     
  • Ford Focus novej generácie sa bude navrhovať a konštruovať v technickom centre spoločnosti Ford v Kolíne nad Rýnom a bude určený pre celosvetový trh.

„Táto investícia vo výške 600 miliónov eur znamená potvrdenie pokračujúceho záväzku spoločnosti Ford voči Nemecku, nášmu hlavnému stredisku operácií v Európe,“ uviedol Jim Farley, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Ford of Europe pre región Európy, Blízkeho východu a Afriky. „V Nemecku zamestnávame vyše 25 000 ľudí – čo je viac než kdekoľvek inde v Európe.“

„Máme rozsiahle zariadenia na výrobu vozidiel a motorov v mestách Saarlouis a Kolín nad Rýnom, ktorý je zároveň domovom veľkej dizajnovej a technickej prevádzky a zodpovedá za vývoj vozidiel pre spotrebiteľov na celom svete. Okrem toho máme Európske stredisko Ford pre výskum a inovácie v Aachene, ktoré pracuje na technológiách budúcnosti.“

Investícia nadväzuje na zlepšenie efektívnosti nákladov a produktivity v závode Saarlouis, v súlade s dohodou Nemeckej podnikovej rady, ktorá bola podpísaná v júni 2014. Zároveň potvrdzuje Kolín nad Rýnom ako jediný európsky zdroj modelu Fiesta najnovšej generácie – ktorá je najnovším príkladom najpredávanejšej značky vozidla z dielne automobilky Ford v tomto regióne a začne sa vyrábať v druhej polovici roka.

Investície do výrobného závodu Saarlouis sú zamerané na najmodernejšie výrobné zariadenia, logistickú podporu a projekty dodávok energie. Zvlášť významná je investícia do dvoch nových lisovacích systémov, ktoré umožňujú lisovanie vysokopevnostnej bórovej ocele za horúca. Táto technika umožňuje spracovanie ocele priamo do karosárskych dielov, čo podporuje ľahké konštrukcie pri výrobe automobilov.

Súčasťou investície je aj efektívnejšie a ekologickejšie zásobovanie energiou. V spolupráci so spoločnosťou STEAG New Energies automobilka Ford využíva päť nových kogeneračných jednotiek na dodávky elektrickej energie a tepla do svojho závodu, a zároveň znižuje emisie CO2 o 20 percent.

„Nenechajte sa pomýliť,“ hovorí Farley, „Nemecko má pre celosvetový obchod spoločnosti Ford zásadný význam, a to nielen dnes – ako ukazuje táto významná 600-miliónová investícia do závodu Saarlouis – ale aj do budúcnosti.“

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode