Ford B-MAX získal cenu „AUTOBEST 2013“

03.01.2013 14:02

 

  • Úplne nový model B-MAX od spoločnosti Ford získal cenu „AUTOBEST 2013“.
  • Porota zložená z 15 popredných motoristických novinárov z krajín strednej a východnej Európy ocenila úplne nový model B-MAX ako „skvelý“, jeho 1,0-litrový motor EcoBoost ako „neuveriteľný“ a celkovú kvalitu vozidla ako „pôsobivú“.
  • Úplne nový model B-MAX je prvým vozidlom značky Ford, ktoré získalo cenu AUTOBEST. S výsledným počtom bodov 830 predbehol modely Škoda Rapid (736 bodov) a Peugeot 301 (662 bodov).

Úplne nový model B-MAX získal ocenenie „AUTOBEST 2013“, ktoré udeľujú poprední motoristickí novinári z 15 krajín strednej a východnej Európy.

Porota nový model B-MAX vychválila a označila ho za „skvelý“. Kvalitu vozidla označila za „pôsobivú“ a model ocenila za jeho „neuveriteľný“ 1,0-litrový motor EcoBoost i za dômyselný systém otvárania dverí Easy Access Door. Úplne nový model B-MAX je prvým vozidlom značky Ford, ktoré získalo cenu AUTOBEST.

„B-MAX je úžasné inteligentné nové vozidlo,“ uviedol prezident organizácie AUTOBEST Ilia Seliktar. „Je to prvé vozidlo, ktoré nemá stredový stĺpik, zato má dva stĺpiky B integrované vo dverách. Toto ocenenie je pre európskych zákazníkov dôkazom, že vozidlo, ktoré predstavuje najvýhodnejšiu kúpu, môže byť zároveň aj skvelé.“

Členovia poroty z Bulharska, Českej republiky, Cypru, Chorvátska, Bývalej juhoslovanskej republiky Macedónsko (FYROM), Grécka, Maďarska, Poľska, Rumunska, Ruska, Srbska, Slovenska, Slovinska, Turecka a Ukrajiny posudzovali každé súťažné vozidlo na základe 13 rôznych kritérií, vrátane nákupnej ceny, spotreby paliva a dizajnového riešenia. Úplne nový model B-MAX získal 830 bodov, čím predbehol modely Škoda Rapid (736 bodov) a Peugeot 301 (662 bodov). Sedem z 15 porotcov označilo toto kompaktné vozidlo spoločnosti Ford z kategórie MAV (vozidlo určené na rôzne aktivity) za svojho celkového víťaza.

„Úplne nový model B-MAX skutočne zmenil to, čo môžu zákazníci očakávať od kompaktného vozidla,“ uviedla Barb Samardzich, viceprezidentka spoločnosti Ford of Europe pre vývoj produktov. „Toto prestížne ocenenie je dôkazom priekopníckej práce našich vývojových tímov, ako aj vynikajúcej kvality, ktorú dosahuje náš nový výrobný závod v Rumunsku.“

 

Prekvapivo výkonná verzia 1,0-litrového zážihového motora EcoBoost, ktorý je držiteľom titulu „Medzinárodný motor roka“, s výkonom 120 k produkuje prvotriedne emisie CO2 na úrovni 114 g/km a vyznačuje sa spotrebou 4,9 l/100 km*. Okrem toho model B-MAX ponúka v triede najlepší 1,5-litrový a 1,6-litrový vznetový motor Duratorq TDCi, pričom 1,6-litrová verzia s výkonom 95 k sa vyznačuje spotrebou 4,0 l/100 km a produkciou emisií CO2 na úrovni 104 g/km.

Jedinečný systém otvárania dverí Easy Access Door modelu B-MAX od spoločnosti Ford umožňuje unikátny prístup do interiéru vozidla pre cestujúcich i pre vkladanie batožiny, a to cez predné dvere s klasickým pántovým otváraním a posuvné zadné dvere, v ktorých sú integrované stredové stĺpiky karosérie. Model B-MAX, ktorý má lepšiu konektivitu než akékoľvek iné vozidlo v jeho triede, ponúka tiež palubný komunikačný systém SYNC od spoločnosti Ford s hlasovým ovládaním a funkciou núdzovej pomoci Emergency Assistance, ktorý v prípade nehody pomôže posádke vozidla zavolať pomoc.

 

V septembri získal úplne nový model B-MAX cenu Autonis za „Najkrajšiu minidodávku roka 2012“, ktorú mu udelili čitatelia nemeckého motoristického magazínu Auto Motor und Sport. Okrem toho získal najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie nezávislej organizácie Euro NCAP, ktorá vykonáva nárazové skúšky.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode