EyeSight stráži bezpečnosť milióna vozidiel Subaru

16.12.2016 09:55

Svet je miliónkrát bezpečnejším miestom pre život. Na cestách už jazdí milión vozidiel Subaru vybavených bezpečnostným asistenčným systémom EyeSight.

Rekordnú miliónovú hranicu prekročilo Subaru v novembri 2016, teda osem rokov a sedem mesiacov od prvého uvedenia EyeSightu v máji 2008 v Japonsku. Na Slovensku sú ním sériovo vybavené modely Levorg a Outback (verzie s CVT prevodovkou), pričom ide už o tretiu generáciu špičkového bezpečnostného asistenta.

EyeSight si pripísal svetové prvenstvo využitím technológie stereo kamier v systéme, ktorý poskytuje vodičovi asistenciu vrátane adaptívneho tempomatu a autonómneho predkolízneho brzdenia. Reaguje nielen na autá, ale aj na chodcov, cyklistov a motocyklistov. A ako ukázali nezávislé medzinárodné testy, na rozdiel od iných systémov dokáže pred nimi aj automaticky bezpečne zastaviť.

Subaru vybavené EyeSightom majú o 61 % menej nehôd s následkom zranenia či smrti. A ak vezmeme len kolízie medzi vozidlami, dáta Japonského inštitútu pre výskum dopravných nehôd ukazujú, že prípadov, kedy Subaru s EyeSightom narazia do áut idúcich či stojacich pred nimi, je o 84 % menej v porovnaní s vozidlami bez tohto systému.

Vysokú mieru preventívnej bezpečnosti Subaru uznávajú aj nezávislé organizácie, testujúce bezpečnosť vozidiel. Levorg aj Outback nekompromisne skórovali v crash-testoch Euro NCAP a pripísali si maximálnych päť hviezdičiek. V USA získali všetky modely Subaru s EyeSightom najvyššie hodnotenie bezpečnosti Superior podľa metodiky pre rok 2017. Top známkami za bezpečnosť sa vozidlá Subaru môžu pochváliť aj v domácom Japonsku.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode