Expedícia KODIAQ OBROVSKÝ: Pripojte sa k rekordu v GPS nápise cez celé Slovensko!

31.03.2017 07:47

Už tento víkend sa môžu fanúšikovia aktívneho životného štýlu s rodinami a priateľmi pripojiť k unikátnej výzve na vytvorenie rekordu v GPS nápise. Až 2000 kilometrový nápis „KODIAQ“ cez celú republiku, ktorý sa zapíše do knihy rekordov Slovenska, sa pokúsia vytvoriť aktéri expedície KODIAQ OBROVSKÝ. Každý, kto sa zaregistruje a prejde časť trasy na jednom z troch stanovíšť, získa šancu vyhrať nový automobil ŠKODA KODIAQ na jeden rok. Expedícia začína už túto sobotu ráno 1. apríla v Bratislave na Železnej studničke, pokračuje 2. apríla v Košiciach – Kavečanoch a vyvrcholí  9. apríla v Jasnej.

„Naším zámerom, ako organizátora tohto dobrodružstva, je motivovať rodiny a priateľov, aby si našli na seba čas a vyrazili do prírody. Na jeho realizáciu sme zvolili  GPS art ako jedinečné využitie moderných technológií, zábavy, cestovania a umenia v jednom. Presne tak, ako aj nová ŠKODA KODIAQ s unikátnou konektivitou a množstvom Simply Clever riešení umožňuje rodinám nájsť si čas na seba, odtrhnúť sa od počítačov a televízie a znovuobjaviť čaro spoločných výletov v prírode,“ hovorí Marek Růžička, konateľ ŠKODA AUTO Slovensko. „Motiváciou určite budú aj dobrodružstvá hlavných aktérov našej expedície, snúbencov Daniely a Martina, pre ktorých bude putovanie po celej trase nápisu naprieč Slovenskom ich životnou skúškou,“ dodáva Marek Růžička.

Zaregistrovať do výzvy sa môžu záujemcovia na stránke expedície www.kodiaqobrovsky.sk, alebo priamo na jednom zo stanovísk expedície. Na všetkých, ktorí sa budú chcieť zapojiť do výzvy na rekord a hrať o model ŠKODA KODIAQ na celý rok, organizátori čakajú už túto sobotu 1. apríla od 8:30 hod. v Bratislave na Železnej studničke, v nedeľu 2. apríla od 8:30 hod. v Košiciach – Kavečanoch v centre areálu lyžiarskeho strediska a v nedeľu 9. apríla od 9:00 v Jasnej - Nízke Tatry.  Vítané sú celé rodiny s deťmi, pre ktoré organizátor pripravil niekoľko nenáročných trás na vytvorenie nápisu, ako aj zaujímavý program s atrakciami, tvorivými dielňami, súťažami i prekvapeniami.

Dôležitosť spoločne stráveného času, vyplneného zážitkami, v dnešnej  hektickej dobe pre rodiny i partnerov potvrdzuje aj uznávaná rodinná psychologička Mária Tóthová Šimčáková. „K zaujímavému a akčnému programu sa radi pridajú aj tínedžeri, ktorí zvyčajne majú tendenciu ignorovať „dospelákov“. Viac ako miesto, na ktorom sme strávili dovolenku, nám v pamäti ostávajú situácie, na ktorých sme sa všetci zabavili a budú nás baviť aj po rokoch. Vďaka spoločným zážitkom sa prehlbujú a upevňujú vzťahy, preto by sme sa mali usilovať, aby ich bolo čo najviac,“ dodáva.   

KODIAQ Story Daniely a Martina

Expedícia KODIAQ OBROVSKÝ má aj svojich dvoch hlavných protagonistov – snúbencov Danielu a Martina, pre ktorých bude putovanie obrovským dobrodružstvom a životnou skúškou. Odlúčená dvojica prejde celý GPS nápis „KODIAQ“ naprieč Slovenskom a dovedna prekoná  vyše 2000 km. Bratislavská herečka Daniela Mackovičová vyštartuje na cestu 1. apríla z Malaciek a v rovnaký deň na svoju trasu nastúpi scenárista Martin Šenc, ktorého cesta sa začína v obci Ubľa pri slovensko-ukrajinskej hranici. Stretnú sa 9. apríla v Jasnej, kde bude oficiálne potvrdený rekord v najväčšom GPS nápise na Slovensku. Pre dvojicu, ktorá na jeseň plánuje svadbu, cesta predstavuje najdlhšie odlúčenie a sami sú zvedaví, ako toto dobrodružstvo upevní ich vzťah.

Sledujte dobrodružstvá Daniely a Martina online

Na cestách–necestách, s vybavením na prežitie v divočine, ich čaká množstvo netradičných dobrodružstiev - budú prechádzať teritóriami medveďov, kúpať sa v ľadovej vode, preliezať rebríky, zlaňovať priepasti. Všetko, čo počas expedície KODIAQ OBROVSKÝ zažijú, si budú zaznamenávať na kameru a postupne zverejňovať na stránke www.kodiaqobrovsky.sk.

Expedícia KODIAQ OBROVSKÝ v kocke:

⦁    Expedícia štartuje 1. apríla 2017 v skorých ranných hodinách v Malackách, odkiaľ putuje Daniela. Z Uble na východnom Slovensku putuje Martin.
⦁    Expedícia sa končí 9. apríla 2017 v Jasnej, kde sa cesty dobrodruhov stretnú.
⦁    Verejnosť sa s odvážnymi cestovateľmi bude môcť stretnúť a do vytvorenia rekordu sa zapojiť na troch miestach:
⦁     1. apríla 2017 od 8:30 hod.  v Bratislave – Železná studnička (amfiteáter)
⦁     2. apríla 2017 od 8:30 hod. v Košiciach – Kavečany ( areál lyžiarskeho strediska pri Penzióne pod Hrešnou)
⦁     9. apríla 2017 v Jasnej (Demänovská dolina – Jaskyňa Slobody o 09:00, Biela púť o 11:00)
⦁    Na vytvorenie najväčšieho GPS nápisu na Slovensku dvojica prekoná vyše 2000 km – pešo, na aute, bicykli a pri priaznivom počasí aj vzduchom, keď v okolí Popradu Martin letom na rogale vytvorí bodku nad písmenom „i“
⦁    Účastníci expedície, ktorí sa zaregistrujú na stránke ⦁    kodiaqobrovsky.sk alebo na jednom z troch podujatí, a splnia ďalšie nenáročné podmienky (prejsť jednu z trás, odfotiť sa pri míľniku expedície a fotku zdieľať na ⦁    webstránke expedície), budú zapojení do žrebovania o najnovšie SUV českej automobilky ŠKODA KODIAQ na jeden rok
⦁    Žrebovanie sa uskutoční 25. apríla 2017.
⦁    Rekord v najväčšom slovenskom GPS nápise bude potvrdený už 9. apríla na podujatí v Jasnej.  

Čo je GPS art?

GPS art alebo aj GPS kreslenie je aktivita na hraniciach zábavy, športu, cestovania a umenia. Princíp spočíva v zázname aktuálnej polohy tvorcu pomocou zariadenia GPS na mape, na čo stačí aj mobilný telefón s aplikáciou. Zaznamenané súradnice cesty vytvárajú obrazce a vďaka starostlivému plánovaniu trasy tak môžu vzniknúť jedinečné nápisy i kresby.

Najväčšou GPS kresbou v Guinnessovej knihe rekordov je dielo Yasushiho Takahasiho z Japonska, ktorý v roku 2010 vytvoril nápis „Merry me“ (Vezmi si ma) s dĺžkou 7 163,67 km naprieč celým Japonskom.Zdroj: www.kodiaqobrovsky.sk

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode