Elektrická jazda je žltá - MINI Cooper SE

15.03.2020 16:26

MINI je ikona a teraz aj elektrická. S elektrickým hatchbackom sme vyrazili do ulíc Bratislavy a zrazu bolo všetko pestré...pretože toto elektrické  MINI jazdí ticho, ale aj so športovým zvukovým prejavom a my sme si to užívali. Vynikajúce jazdné vlastnosti, stabilita podvozku a zákruty si tento elektromobil užíval a my s ním. Dokonca sme s ním predbiehali, jednoducho radosť jazdiť.

MINI má batérie v podvozku v tvare T pozostávajúce z 12-tich modulov a ich celková kapacita je 32,6 kWh. Podľa výrobcu vystačí na maximálne 270 km, ale mi v chladnom počasí pri jazdení v meste sme urobili 130+ km. Na každodenné jazdenie v meste to stačí, ale  mimo mesta už asi nie.

Pre dvoch pasažierov je toto vozidlo ideálne, ale jazdili sme aj v trojici a odviezli sme sa, aj keď až také pohodlie vzadu nebolo.

Nový širokouhlý displej infotainmentu bol prehľadný, ale novinkou je plne digitálny prístrojový štít.

Elektrické Mini Cooper SE odlíšite od štandardných verzií žltými doplnkami a znakmi elektrickej zástrčky. Auto je už v základnej výbave dobre vybavené.

Mini Cooper SE začína na cene cca 33-tisíc eur s DPH a v základnej výbave ponúkne dvojzónovú automatickú klimatizáciu, LED svetlá, navigáciu s prepojenými službami šitými pre využívanie elektromobilu – napríklad môžete počas nabíjania na diaľku sledovať priebeh nabíjania. Mini ponúka k autu štyri balíky výbav s označením Trim S, M, L a XL. Testovaný model bol obdarený vyššou strednou výbavou L. Tá cenu zdvihla na 39-tisíc s DPH. Autu pridala parkovacie senzory, parkovací asistent, hi-fi Harman Kardon, head-up displej, adaptívne LED svetlá, kožené prevedenie sedadiel a mnohé ďalšie.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode