Drink s kabrioletom Opel Cascada


Opel Cascada je pekný a nadčasový kabriolet. Je to momentálne veľká novinka na našom trhu. Interiér potiahnutý kožou je veľmi elegantný a palubná doska sa na prvý pohľad zdá posiata množstvom ovládačov, ale časom sa s nimi hravo zoznámite. Cena modelu začína od 23 490 eur.

Strechu je možné sklopiť pri maximálnej rýchlosti 50 km/h, čo v tejto triede ponúka málokto a to za 17 sekúnd. Cascada disponuje bezpečnostným systémom, ktorý pred prevrátením auta vystrelí zo zadnej časti auta dve tyče, a tak vytvorí za cestujúcimi na zadných sedadlách ochranný štít. Batožinový priestor má so strechou hore objem 380 litrov čo je na kabriolet výborná hodnota. V jeho prospech svedčí aj fakt, že zadné sedadlá je možné sklopiť a vznikne tam otvor na prevoz aj rozmernejšej batožiny (spolu 750 litrov). Pri stiahnutej streche je bezproblémové aj nastupovanie dozadu, uľahčené odklápaním predných sedadiel.

Pre kabriolet Opel Cascada je k dispozícii široká ponuka pohonných jednotiek. Základ tvorí benzínový motor 1.4 Turbo, ktorý sa montuje so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Na výber je v dvoch modifikáciách s výkonom 88 kW (120 k) a 103 kW (140 k), ktoré dosahujú vďaka funkcii overboost rovnaký maximálny krútiaci moment 220 Nm. Ako naftová alternatíva je k dispozícii motor 2.0 CDTI s výkonom 121 kW (165 k), ktorý sa montuje buď s manuálnou alebo automatickou 6-stupňovou prevodovkou. Tento motor dosahuje s funkciou overboost maximálny krútiaci moment 380 Nm.

Významnú novinku predstavuje benzínový motor 1.6 SIDI Turbo ECOTEC. Štvorvalec úplne novej generácie s priamym vstrekovaním paliva bude debutovať začiatkom roka  2013. Vyznačuje sa veľmi harmonickou charakteristikou s veľkým krútiacim momentom už pri nízkych otáčkach a priaznivou spotrebou paliva. Dosahuje výkon 125 kW (170 k) a v pásme otáčok 1650 – 3200 min-1 poskytuje vďaka funkcii overboost maximálny  krútiaci moment 280 Nm. Tento motor sa bude montovať s manuálnou aj automatickou 6-stupňovou prevodovkou. Nová 6-stupňová automatická prevodovka s nízkymi mechanickými stratami je vybavená funkciou Active Select, umožňujúcou manuálne radenie pre dosiahnutie maximálnej jazdnej dynamiky.

Neskôr ponuku modelu Opel Cascada doplnia ešte výkonnejšie benzínové a naftové motory.