Do Rakúska so Slovak Lines: Letná autobusová linka premáva až do septembra

05.08.2018 09:16

Špeciálnu letnú linku do Rakúska bude dopravca Slovak Lines tento rok prevádzkovať až do polovice septembra. Reaguje tak na veľký záujem cestujúcich v letných mesiacoch. Za nákupmi či oddychom si môžete zájsť autobusom až do polovice septembra každý piatok, sobotu a nedeľu. Ďalšou novinkou je komfortný nákup lístkov cez mobilnú aplikáciu.

 

Ku krásnym plážam Neziderského jazera (Neusiedler See) či na nákupy svetových značiek v Parndorfe sa z Bratislavy dopravíte za menej než hodinu. Letná linka overeného slovenského dopravcu Slovak Lines premáva trikrát denne – v piatok, sobotu a nedeľu až do 16. septembra.

 

Nástupným bodom je autobusová stanica Nivy (nástupište č. 4) alebo Einsteinova ulica v Bratislave. Zo stanice Nivy môžete vyraziť vždy ráno o 8:00 hod., poobede o 13:00 hod. a večer o 18:00 hod. Na Einsteinovej ulici zastavuje autobus o 5 minút neskôr.

 

Prvou zastávkou je outletové nákupné stredisko Parndorf. Ak preferujete nákupy, vybrať si môžete z ponuky viac ako 160 dizajnérskych módnych značiek. Letná linka pokračuje ďalšou zástavkou v rakúskom meste Neusiedl am See, Seebad. Oddych pri Neziderskom jazere si môžete spestriť kvalitnou gastronómiou, prechádzkami, kúpaním či prenájmom bicyklov, člnov, vodných bicyklov alebo paddleboardov.

Neziderské jazero bolo ako najväčšia vodná plocha v Rakúsku zapísané medzi lokality Svetového dedičstva UNESCO. Na jeho severnom okraji leží mestečko Neusiedl am See patriace k rakúskej spolkovej krajine Burgenland.

Najvýchodnejšia spolková krajina Rakúska láka s 300 slnečnými dňami a pestrou ponukou výletných cieľov pre celú rodinu. Burgenland patrí k najpriateľskejším regiónom vo vzťahu k deťom a je ideálnym tipom na vašu rodinnú dovolenku,“ opisuje Borbála Mercz z Rakúskej národnej turistickej kancelárie.

 

Som rada, že som mohla zažiť tento skvelý výlet letnou linkou Slovak Lines. Mňa to viac ťahalo na pláž k Neziderskému jazeru a niektorí z nás novinárov si požičali bicykle a vyskúšali cyklistické trasy. Po bicykľovaní, opaľovaní a kúpaní sme nabrali energiu na výdatnom obede v hoteli Wende, ktorí sme mali formou švédskych stolov. Pochválime bohatý obed zo špecialít miestnej kuchyne, naozaj nám veľmi chutilo. Potom mnohým z nás vytrávilo, keď si išli popozerať  miestny trh do mesta, kde sa dalo kúpiť všeličo možné od výmyslu sveta... aj hand made výrobky. Naozaj program sme mali bohatý a už teraz sa teším na ďaľší výlet práve touto linkou, ktorá je cenovo dostupná, komfortná a bezpečná naozaj pre každého.

Veríme, že si to vyskúšate, aby ste si to užili tak, ako ja, pretože som odchádzala s množstvom zážitkov z príjemne prežitého dňa.

 

Rýchlo a pohodlne s novou aplikáciou

Cestovné lístky si môžete komfortne zakúpiť využitím novej mobilnej aplikácie Slovak Lines, dostupnej prostredníctvom Google Play Store aj App Store - Apple. Po jej stiahnutí sa stačí zaregistrovať a uložiť platobnú kartu. Lístok na letnú linku, alebo na jeden z 20 spojov denne do Viedne, si následne kúpite na tri kliky. Digitálny cestovný doklad nemusíte tlačiť, stačí ho ukázať vodičovi na displeji telefónu.

 

Nová mobilná aplikácia Slovak Lines vznikla s dôrazom na jednoduchosť, rýchlosť a intuitívnosť. Práve tieto vlastnosti používatelia najviac preferujú. Ukázali to naše interné prieskumy, zamerané na cestujúcich, ktorí pravidelne využívajú linku dopravcu Slovak Lines do centra Viedne a na letisko Schwechat,“ vysvetlil generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

 

K dispozícii sú naďalej aj ďalšie spôsoby nákupu cestovných lístkov na letnú linku: cez webovú stránku slovaklines.sk, priamo v pokladni na bratislavskej stanici Nivy a v sieti predajných miest Slovak Lines v Bratislave. Samozrejmosťou je aj nákup cestovných lístkov u vodiča autobusu priamo pri nástupe na letnú linku. Obojsmerný cestovný lístok pre dospelú osobu stojí 10 eur, dieťa do 15 rokov cestuje iba za 5 eur. Mládež od 15 do 26 rokov má spiatočný lístok za 9 eur.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode