DACIA SANDRIDERS: PRVÉ TESTY na Dakar ZA NAMI, ĎALŠIA ZASTÁVKA MAROKO

07.06.2024 10:04

Tím Dacia Sandriders ukončil úvodnú fázu testovania v rámci príprav na Rally Dakar, najväčšiu výzvu motoristického športu, na ktorú sa po prvýkrát vydá v januári 2025. 

 

Po kontrole systémov v Millbrook Proving Ground v Spojenom kráľovstve strávil tím Dacia Sandriders štyri dni na testovacej základni Sweet Lamb vo Walese, kde sa uskutočnili prvé reálne testy. Potom tím odcestoval do Château de Lastours vo Francúzsku na ďalšie štyri dni intenzívneho testovania, kde mali tri posádky možnosť otestovať Sandrider s pneumatikami BF Goodrich v kamenistom a náročnom teréne okcitánskeho panstva. 

 

Cristina Gutiérrezová si sadla za volant Sandridera na dva dni testovania vo Walese predtým, ako deväťnásobný majster sveta v rally Sébastien Loeb pokračoval v testovacej a vývojovej fáze.

 

Nasser Al-Attiyah, niekoľkonásobný víťaz Dakaru, si na dva dni prvýkrát vyskúšal výkon Sandridera na základni Château de Lastours. Sébastien Loeb sa vrátil do kokpitu na jeden a pol dňa, zatiaľ čo Cristina Gutiérrezová doplnila reláciu.

 

Tiphanie Isnardová, manažérka tímu Dacia Sandriders, potvrdila, že úvodná fáza testovania prekonala očakávania a tri posádky a technický tím mali len veľmi málo problémov.

 

Tím sa teraz pripravuje na ďalšie vývojové testy, ktoré sa uskutočnia v Maroku od 28. júna do 5. júla. Sandrider sa bude testovať na teréne podobnom tomu, ktorý je na Rally Dakar, úvodnom kole FIA majstrovstiev sveta v rallye 2025, ktoré sa bude konať v Saudskej Arábii od 3. do 17. januára 2025.

 

 

NASSER AL-ATTIYAH (QATAR), PILOT DACIA SANDRIDERS

« Moja prvá jazda na Sandrideri sa uskutočnila minulý týždeň na krehkých základoch Château de Lastours a urobila na mňa veľký dojem. Jazda na ňom bola jednoduchá, rýchla a výkonná. Počas prvého dňa sme najazdili 270 kilometrov a rovnako toľko aj počas druhého dňa. Nevyskytli sa žiadne problémy a v aute sme si užili veľa zábavy. Je to veľmi dobrá predzvesť ďalších testov a už sa neviem dočkať, kedy pôjdem do Maroka. »

 

CRISTINA GUTIÉRREZ (ŠPANIELSKO), PILOTKA DACIA SANDRIDERS

« Možnosť vidieť Dacia Sandrider v akcii a prejsť s ním prvých pár kilometrov bola neuveriteľná. V aute sa cítim veľmi pohodlne, čo mi uľahčuje adaptáciu na kategóriu T1+, ktorá je úplne odlišná od kategórie T3, v ktorej som doteraz súťažil. Pred nami je ešte veľa dôležitých testovacích dní, ale vo všeobecnosti sme s prácou tímu veľmi spokojní. V tejto fáze vývoja sme od auta nemohli žiadať viac a úroveň výkonu vozidla Dacia Sandrider na mňa urobila veľký dojem. »

 

SÉBASTIEN LOEB (FRANCE), PILOT DACIA SANDRIDERS

« Testovanie prebehlo veľmi dobre. Jeden deň som strávil v Spojenom kráľovstve a dva dni vo Francúzsku. Pracovali sme na zavesení a diferenciáli, aby sme našli dobrú rovnováhu s vozidlom a s výsledkom som naozaj spokojný. Motor fungoval od začiatku veľmi dobre a s autom sme nemali žiadne problémy. Je to prvýkrát, čo som šoféroval auto, ktoré bolo od začiatku také úspešné, a už sa neviem dočkať pokračovania testovania v Maroku. »

 

PHILIP DUNABIN, TECHNICKÝ RIADITEĽ, DACIA SANDRIDERS

« Pred odchodom do Maroka sme vykonali sériu úvodných testov, aby sme absolvovali prvé testovanie v skutočnom prostredí Rally. Zatiaľ všetko prebiehalo prekvapivo dobre, bez vážnejších problémov. Podarilo sa nám overiť všetky základné prvky motora, na nastavení odpruženia sme pracovali oveľa intenzívnejšie, ako sme očakávali, a čo sa týka diferenciálu, bolo upravené nastavenie prevodovky. Odpruženie sme dôkladne preskúmali nielen počas testov vo Sweet Lamb, ale aj počas testov v Château de Lastours. Teraz nás čaká ešte veľa práce, aby sme urobili posledné úpravy a zabezpečili, že auto bude pripravené na súťaž. Počas testovania sme mohli vidieť, že stále existuje niekoľko problémov, pokiaľide o inštaláciu posádok v aute, ktoré musíme zlepšiť. Ale to by malo byť na mieste do nášho ďalšieho stretnutia v Maroku. V každom prípade je celkový pocit veľmi pozitívny. Všetci teraz tvrdo pracujú na príprave na Maroko a veľmi sa tešíme, že tam budeme pokračovať v príprave na Dakar. »

 

 

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode