CUPRA e-Racer po prvý raz vyrazil na závodnú trať!

03.07.2018 18:43

Elektrický závodný cestovný automobil

 

  • Testy na trati potvrdili úspešnú integráciu batérií do vozidla

  • Komplet batérie pre e-Racer tvorí 6072 valcových článkov, čo predstavuje ekvivalent 9000 batérií pre mobilné telefóny

CUPRA po prvý raz vyslala e-Racer na závodnú trať v Záhrebe (Chorvátsko) na testovacie jazdy, ktoré mali overiť integráciu kompletu akumulátorovej batérie do karosérie vozidla a zladenie s ostatnými komponentmi pohonu.

 

Každý elektrický, elektronický a chladiaci systém, ako aj batéria boli predtým testované individuálne. Všetky komponenty boli integrované po prvý raz a výsledok ich spoločného testovania funkcie na okruhu v Záhrebe bol pre tím CUPRA veľmi optimistický.

 

Počas testovacích dní panovali na trati vysoké teploty, čo potvrdilo, že CUPRA

e-Racer úspešne zvláda náročné podmienky pretekov. Úvodné testy priniesli veľmi pozitívne závery.

 

Prvý elektrický závodný cestovný automobil

Komplet batérie elektrického závodného cestovného automobilu tvorí 6072 valcových článkov, čo predstavuje kapacitu ekvivalentnú batériám pre 9000 mobilných telefónov. Táto kapacita robí dojazd modelu e-Racer perfektne kompatibilný pre podmienky nového seriálu závodov cestovných automobilov s elektrickým pohonom na okruhoch E-TCR (Electric Touring Car Races).

 

Dáta zozbierané pri prvých testoch na okruhu konštruktéri využijú na ďalšie doladenie systému, čo umožní sústrediť sa v ďalšom kroku na výkonnosť vozidla.

Dr. Matthias Rabe, člen predstavenstva SEAT, S.A. pre výskum a vývoj potvrdil, že „ modelom CUPRA e-Racer chceme posunúť pretekanie na novú úroveň. Týmto automobilom dokážeme, že vieme inovovať automobilový šport a dosiahnuť pri tom úspech. Automobilový šport je jedným z pilierov značky CUPRA a sme hrdí na tím, ktorý vytvoril tento elektrický závodný automobil.“

 

CUPRA je mimoriadna značka pre mimoriadnych ľudí, ktorá bude nadchýnať zákazníkov, preferujúcich rovnaké hodnoty: jedinečnosť, eleganciu a výkon. Milovníci automobilov môžu teraz dať svoju dôveru značke, ktorá splní ich očakávania. Okrem zavádzania nových modelov bude CUPRA pokračovať aj v tradícii automobilového športu účasťou v seriáli TCR. Svet CUPRA vyžaruje energiu a zákazníci ho budú môcť zažiť v sieti vyše 260 špeciálne vybraných predajcov v celej Európe, kde si bude získavať nových fanúšikov.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode