CITROEN 2CV - 13. medzinárodný zraz 2CV klubu

13. Medzinárodný zraz Citroënov 2CV, ktorý organizoval slovenský 2CV klub sa uskutočnil posledny augustový víkend v areáli Snowland vo Valčianskej doline pri Martine.

 

Napriek nepriaznivým predpovediam počasia sa na zraze zúčastnilo viac ako 30 vozidiel 2CV, ľudovo nazývaných aj kačice, z viacerých štátov (CZ, HU, PL, AT, CAN).

Citroën 2CV, auto so zaujímavou históriou, známe aj z mnohých francúzskych filmov (Fantomas, Žandári zo Saint Tropez,…), vzbudzovalo náležitú pozornosť nie len pri prejazdoch v okolí Martina, Valčianskej doliny a Cesty SNP ale aj v Košťanoch. Tu sa kolóna kačíc zastavila aj u vášnivého zberateľa veteránov značky Citroën - p. Remeníka, kde boli vystavené aj ďalšie historicky známe a zaujímavé modely z dielne Andrého Citroëna – najstarším bol Citroën 5HP z roku 1922, Citroën AC4 z roku 1929 a Citroën 11CV z roku 1954. Bolo však možné vidieť aj slávny “Fantomasov” DS, či výkonný Citroën SM, ktorý vznikol v spolupráci s Maseratti; Citroën na pláž a voľný čas s názvom Mehari, ale aj praotca všetkých dodávok Citroën HY, Citroën GS ale aj auto roka Citroën CX.