Bratislavský Autosalon tento rok láme rekordy

24.04.2018 09:00

Najočakávanejšia udalosť roka pre automobilových nadšencov v strednej Európe prináša do Bratislavy rekordné zastúpenie značiek, viac ako 80 slovenských výstavných premiér i špeciálnu lahôdku Mercedes-AMG Project ONE. Autosalon opäť sľubuje komplexnú ponuku toho najlepšieho z automobilového priemyslu a nezabudnuteľnú motoristickú show. Od 24. do 29. apríla na ploche 40 000 m2 predstaví po prvýkrát v histórii svojho konania 50 značiek, ktoré odprezentujú aktuálne premiéry i dlho očakávané modely. Podujatie doplní sprievodný program pre dospelých i tých najmenších; po minuloročnom úspechu Detského mini Autosalona podujatie pokračuje elegantnou expozíciou detských elektrických autíčok aj tento rok.

 

Značky na Autosalone

 

Abarth, Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Citroёn, Corvette, Dacia, Dodge, Ferrari, Fiat, Fiat Professional, Honda, Hyundai, Chevrolet, Isuzu, Iveco, Jaguar, Jeep, Kaipan, Kia, Lada, Lamborghini, Land Rover, Lexus, Maserati, Mazda, McLaren, Mercedes-AMG, Mercedes-Benz, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Ram, Range Rover, Renault, Rolls Royce, Smart, Suzuki, Škoda, Tesla, Toyota, VW, VW úžitkové vozidlá, ZhiDou

Bratislavský Autosalon sa počas 28-ročnej existencie vyprofiloval na najprestížnejšie automobilové podujatie nielen na Slovensku, ale i v celom stredoeurópskom regióne. Každý rok prináša do Bratislavy desiatky výstavných premiér, ktoré boli len nedávno odhalené v Ženeve. Tento rok ich návštevníkom odhalí viac ako 80, medzi ktorými nebudú chýbať ani skutočné špeciality či limitované série. Na Autosalon po prvýkrát prichádza ázijská značka elektromobilov ZhiDou a po dlhom čase sa predstavia značky Abarth, Dodge, Isuzu a RAM. Nablýskané autá všetkých druhov – hatchbacky, sedany, kupé, SUV, offroady, roadstery, kabriolety, superšporty, limuzíny a ďalšie typy vozidiel v rôznych cenových kategóriách, od širšie prístupných až po najluxusnejšie automobily za stovky tisíc eur opäť potvrdia, že bratislavský Autosalon svojou ponukou určite nebude ani tento rok zaostávať za premiérovou Ženevou.

Mercedes-AMG Project ONE

Najväčším lákadlom tohtoročného Autosalona, okrem výstavných premiér v jednotlivých expozíciách, bude nepochybne štúdia dvojmiestneho super-športového vozidla Mercedes-AMG Project ONE, ktorá prináša technológiu Formuly 1 pre cestné vozidlá s možnosťou jazdy na bežných komunikáciách. Poháňa ho benzínový šesťvalcový turbomotor 1,6-litra z F1 a štyri elektromotory a z 0 na 200 km/h zrýchli za menej ako šesť sekúnd. Maximálna rýchlosť je 350 km/h a namiesto pretekárskeho paliva umožňuje použiť bežne dostupný benzín Super plus. Model bude vyrábaný v limitovej edícii 99 ks a jeho hodnota sa pohybuje v sume 2,5 miliónov Eur.

V expozícii Mercedes-Benz budú mať návštevníci možnosť pozrieť si zblízka aj historicky prvý automobil Benz Patent-Motorwagen, ktorý si dal ako vozidlo poháňané benzínovým motorom patentovať v roku 1886 Carl Benz.

Slovenské výstavné premiéry

V slovenskej premiére bude na Autosalone hneď niekoľko dlho očakávaných modelov: Volkswagen odprezentuje nový model Touareg, Jaguar prinesie extrémne silný sedan XE SV Project 8, ktorý sa vyrába len v 300-kusovej limitovanej sérii a má 600 koní, Peugeot predstaví nový 5 dverový fastback s radikálnym dizajnom a novými technológiami Peugeot 508, Toyota ukáže inovovaný model Aygo v segmente A. V expozícii Hondy nájdeme hneď tri novinky Hondu CR-V, Hondu Civic a Hondu Jazz 1,5 Dynamic. Absolútnu slovenskú premiéru bude mať nová Kia Ceed.

Audi Centrum Bratislava predstaví novinku Audi A8, novú generáciu vlajkovej lode Audi a v slovenskej premiére Audi A7. Okrem toho bude pozornosť návštevníkov určite pútať špeciál Audi R8 LMS tímu Audi Sport Slovakia. V expozícii Mercedesu sa návštevníci budú môcť zoznámiť napríklad aj s novou triedou A, ktorá sa radí na popredné miesta nielen vďaka rozhraniu MBUX (Mercedes-Benz User Experience), ale aj vďaka ponuke celého radu funkcií, ktoré boli doteraz vyhradené len triede luxusných vozidiel. Pred svojim oficiálnym uvedením na trh si môžu návštevníci prehliadnuť aj nový model Mazdy 6.

Kompletný zoznam výstavných premiér nájdete v prílohe.

Exclusive Salon

Bratislavský Autosalon bude už po ôsmy krát sprevádzať prehliadka luxusných vozidiel, ktoré sa pýšia neprehliadnuteľným dizajnom a extrémne výkonným motorom. Tento rok budú v sekcii Exclusive Salon pastvou pre oči exkluzívne modely značiek Aston Martin, Bentley, Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren a Rolls Royce.

Karavany

Milovníkov dovoleniek a oddychu na štyroch kolesách určite poteší bohaté zastúpenie karavanov, obytných vozidiel a prívesov. V tomto roku prehliadku automobilov doplní rekordných 24 značiek, medzi ktorými si nájdu nielen luxusné kúsky, ale aj dizajnové chuťovky inšpirované 50. rokmi, v modernom prevedení s plným komfortom a krásnou eleganciou.

Značky karavanov a obytných vozidiel

Adria, Dethleffs, Carado, Caravan International, Concorde, Eriba, Fendt, Frankia, Globe Traveller, Hymer, Hymercar, Challenger, Knaus, Laika, Mobilvetta, Morelo, Roller Team, Sterckeman, Sun Living, Sunlight, Tanja Vans, Tabbert, T@B, Weinsberg

Sprievodný program

Okrem atraktívnych výstavných premiér sa chystá aj motormi nabitý program. Testovacie jazdy tento rok ponúkajú modely značky HYUNDAI, NISSAN a OPEL. Z odborných podujatí sa uskutoční kuriérsky test úžitkových vozidiel. Na fanúšikov najrôznejších úprav a vylepšení čaká v nedeľu ráno obľúbené otvorenie tuningovej sezóny. Pre malých fanúšikov štvorkolesových tátošov je pripravený Detský mini Autosalon, kde si deti zajazdia na miniatúrnych modeloch vystavujúcich značiek. Bezpečnosť a nutnosť používania bezpečnostných pásov priblížia simulátory nárazu a prevrátenia vozidla.

Partneri bratislavského Autosalona

Hlavným partnerom výstavy je aj tento rok spoločnosť OMV Slovensko a hlavným mediálnym partnerom je RTVS a dopravné spravodajstvo Zelená vlna. Redaktori dopravného spravodajstva a relácie Pozor, zákruta budú priamo z výstaviska naživo informovať o dianí na výstave.

Bratislavský Autosalon bude otvorený od 24. do 29. apríla, utorok je vyhradený novinárom a pozvaným hosťom v čase od 9.00 do 17.00, v stredu až sobotu od 9.00 do 19.00 a v nedeľu od 9.00 do 18.00. Vstupenky sú žrebovateľné o hodnotné ceny - BMW X2 na 6 mesiacov od GROUP M, a. s., palivovú kartu v hodnote 1 000 EUR od OMV Slovensko, s.r.o. a VIP kartu pre 2 osoby s parkingom na výstavy a veľtrhy organizované Inchebou.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode