BMW i3 pre potreby záchranných služieb Českej republiky

03.11.2017 17:15

Šesticu vozidiel BMW i3 si na polročné používanie (alebo 9000 km) prevzalo šesť útvarov štátnych aj súkromných záchranných a zdravotníckych služieb z celého územia Českej republiky. Okrem dvoch vozidiel pre hlavné mesto Praha usadnú za volant modelu BMW i3 aj členovia záchranných a zdravotníckych služieb Brna, Hradca Králové, Ostravy a Zlína.

BMW i3 v čisto elektrickej verzii alebo verzii s predlžovačom dojazdu (REX) sa osvedčuje ako vhodné vozidlo vo výjazdových skupinách záchranných služieb doslova po celom svete. Šesticu vozidiel BMW i3 si na polročné používanie (alebo 9000 km) prevzalo šesť útvarov štátnych aj súkromných záchranných a zdravotníckych služieb z celého územia Českej republiky. Okrem dvoch vozidiel pre hlavné mesto Praha usadnú za volant modelu BMW i3 aj členovia záchranných a zdravotníckych služieb Brna, Hradca Králové, Ostravy a Zlína. Zo šiestich poskytnutých vozidiel BMW i3 sú dve čisto elektrické a štyri s predlžovačom dojazdu vo forme spaľovacieho motora. Vo všetkých prípadoch ide o verzie BMW i3 94 Ah s  dojazdom 200, resp. 350 (REX) kilometrov. Pomyselný kľúč od vozidiel prevzal MUDr. Martin Houdek, člen výkonnej rady Asociácie zdravotníckych záchranných služieb.

 

Všetky BMW i3 spĺňajú podmienky vozidiel zvláštneho určenia. Sú upravené a vybavené technológiami americkej spoločnosti WHELEN v súlade s vyhláškou 295/2012 pre prevoz zdravotníckych pracovníkov a krvných derivátov. Ide najmä o certifikované majáky a výstražné svetlá. Každé vozidlo bude taktiež vybavené káblom na rýchle dobíjanie a kartou Charge Now. „Zapožičaním šiestich vozidiel BMW i3 pre potreby záchrannej a zdravotníckej služby by sme chceli nadviazať na predchádzajúci úspech s jedenástimi poskytnutými vozidlami BMW i3 do služieb polície. Ten sme odštartovali už na začiatku apríla 2017 a prekonal naše očakávania. Verím, že elektromobily majú aj v tomto sektore uplatnenie. Pokiaľ aspoň raz bude niektoré z vozidiel využité pri záchrane ľudského života, budem túto spoluprácu považovať za úspešnú. Veľmi si vážim agentov BMW i, ktorí týmto v spolupráci s BMW podporili dobrú vec,“ dodáva Jana Dvořáková, BMW i Manager BMW Group Česká republika.

BMW i3 s unikátnou konštrukciou, využívajúcou pre nosnú časť uhlíkové kompozity (karbón), stále na trhu nemá v prémiovom segmente konkurenciu. S elektromotorom s výkonom 125 kW/170 k poskytuje nielen lokálne bezemisnú mobilitu, ale taktiež pôsobivú dynamiku. Záchranná služba iste ocení nielen vynikajúci výhľad z vozidla, daný vyššie umiestnenými sedadlami, ale taktiež vyspelé služby vychádzajúce z trvalého pripojenia vozidiel k internetu.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode