AUTOMOBILE AWARDS 2021 ocenenia pre alpine

15.12.2021 17:08

  • Alpine získal 4 ocenenia počas 4. ročníka AUTOMOBILE AWARDS 2021 v kategóriách: Grand Prix de l’acf, Reklama roka, Cena za dizajn a Špeciálna cena poroty.
  • Alpine A110, ikona je opäť odmenená verejnosťou.
  • Prvá televízna reklamná kampaň, ktorá získala cenu za reklamu roka

18 členov poroty, ktorú tvorilo 18 automotive osobností Francúzska, 9 mužov a 9 žien, ukončilo rokovanie 31. októbra.  Alpine získal niekoľko cien, medzi nimi aj A110, ktorý získal hlasy verejnosti za verziu limitovanú na 300 kusov: A110 Légende GT 2021. Alpine získal aj prvú cenu za reklamu roka s televíznym spotom s názvom « Prendre un virage ».

 

 

 

GRAND PRIX DE L’ACF – 1. miesto

 

Alpine A110 Légende GT 2021 získal 257 904 hlasov a bol zvolený za Auto roka 2021 so ziskom 15,6 % hlasov.

 

Limitovaná séria 300 kusov, 2021 A110 Légende GT stelesňuje  intenzívnejšie a sofistikovanejšie vozidlo než kedykoľvek predtým. Reinterpretuje kódy kupé GT s motorom A110S s výkonom 292 k pre bezprecedentnú kombináciu komfortu a výkonu.

Zrýchlenie z 0 na 100 dosiahne za 4,4 sekundy pri maximálnej rýchlosti 250 km/h.

Nový A110 Légende GT je pre túto príležitosť vybavený exkluzívnou kožou Amber Brown pre jeho čalúnenie a novou matnou originálnou farbou Mercury Silver. Táto limitovaná séria, ktorá je dostupná od 71 600 € vrátane dane, je aj komerčným úspechom, pričom sa predalo 300 kusov.

 

Chcel by som poďakovať verejnosti, ktorá udelila túto cenu pre A110 Légende GT 2021. Je to pre mňa a celý Alpine tím veľká odmena. Takmer päť rokov po svojom uvedení na trh si model A110 naďalej podmaňuje publikum svojím nadčasovým dizajnom a potešením z jazdy, ktoré vyžaruje. Opäť nám ukazuje, že roky nič nezmenia a že zostane ikonou schopnou reinterpretovať svoju vlastnú legendu. Aj táto limitovaná séria A110 podčiarkuje záujem verejnosti a našich zákazníkov o verzie so silnou osobnosťou. Dôkazom toho je, že týchto 300 vozidiel určených pre Európu si našlo kupcov len za 3 týždne." Laurent Rossi, CEO Alpine

Toto ocenenie sa pridáva do zoznamu už početných ocenení pre Alpine A110. Model bol už druhý rok po sebe vyhlásený za „Sport car of the year“ magazínu WHAT CAR? v Anglicku alebo „Best car 2021“ od čitateľmi nemeckého magazínu „Auto, motor und sport“.

 

CENA REKLAMA ROKA – 1. miesto

 

Porota odmeňuje Alpine cenou za reklamu roka za jej prvú reklamu « Prendre un virage ».

 

Film zobrazuje priamu metaforu monotónneho každodenného života. Chýba vzrušenie. Kým ... Alpine A110 vyskočí a rýchlo sa uvoľní z rovinky do zákruty. Tento obrat je symbolom slobody, rozhodnutia a vzrušujúcejšieho a autentickejšieho života.

Je to príbeh o výbere vzrušujúceho života pred nudnou rutinou. Toto je príbeh každého nášho klienta.

 

„Rád by som poďakoval porote za prvú reklamnú cenu udelenú značke Alpine za jej spot « Prendre un virage ». Toto je prvý televízny spot Alpine od jeho spustenia predaja a ocenenie je skutočným zadosťučinením. Zhŕňa hodnoty značky a ducha, ktorý nás poháňa každý deň. Tento spot tiež stelesňuje posun, ktorý značka urobila od začiatku roka s príchodom do Formuly 1 a ohlásením ambiciózneho 100 % elektrického a 100% Alpine produktového plánu pre ešte vzrušujúcejší zážitok z jazdy. Toto je príbeh tých, ktorí prežívajú zážitky s Alpine. Toto je príbeh každého nášho klienta." Laurent Rossi, CEO Alpine

 

 

Cena za dizajn – 3. miesto

 

Mimoriadne limitovaný (4 kusy) a žiarivý Alpine A110 x Felipe Pantone, ktorý je výsledkom spolupráce medzi Alpine a hispánsko-argentínskym umelcom Felipem Pantone, je ocenený porotou ako najobľúbenejšie vozidlo.

 

Originálne umelecké vpzidlo, ktoré čerpá inšpiráciu z ikonického A110. Jeho ultra dynamiku vizuálne dokresľujú gradácie farieb a grafických tvarov aplikovaných na čierne telo. Tento dizajn na mieru vzdáva hold značke a bohatstvu jej histórie, ale aj dizajnu vozidla „made in France“.

 

 

Špeciálna cena poroty – odhalenie roka – 2. miesto

 

Pre Veľkú cenu Francúzska 2021 sa spojili tím Alpine F1 Team a Inštitút mozgu v oblasti technologických a medicínskych inovácií. Ich spoločné výskumy majú za cieľ analyzovať prostredníctvom kognitívnej neurovedy rozhodovanie a ľudskú výkonnosť, ktoré sú súčasťou neúnavného hľadania výkonu vo Formule 1. Týmto výskumom a znalosťou v službách výkonu a zdravia porota ocenila 2. miestom Špeciálnej ceny poroty.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode