Audi Q7 e‑tron 3.0 TDI quattro

25.02.2016 18:56

 

Prvý model Plug-in-Hybrid v rodine Audi Q pre Európu
Športový a komfortný pri maximálnej účinnosti
 
Zákazníci v Európe si môžu od začiatku marca objednať Audi Q7 e‑tron 3.0 TDI quattro*. Dodávky nového modelu sa začnú v lete 2016. S výlučne elektrickým pohonom má SUV Plug-in-Hybrid dojazd podľa nového európskeho jazdného cyklu (NEDC) do 56 kilometrov a pri tom jazdí bez lokálnych emisií.
Audi Q7 e‑tron 3.0 TDI quattro je prvým automobilom Plug-in-Hybrid s motorom V6 TDI a pohonom quattro na svete. So systémovým výkonom 275 kW (373 k) a systémovým maximálnym krútiacim momentom 700 Nm vytvára SUV od Audi nové meradlá. Zrýchľuje za 6,2 sekundy z pokoja na tempo 100 km/h a v kombinovanom európskom cykle NEDC spotrebuje iba 1,8 litra nafty na 100 kilometrov. Jeho lítiovo-iónová batéria s kapacitou 17,3 kWh sa dá nabiť z bežnej elektrickej zásuvky v domácnosti. Svojim elektrickým dojazdom hybridné SUV pokrýva širokú oblasť dennej mobility. 
 
Základná cena v Nemecku je 80.500 Eur. Obľúbené prvky vybavenia na želanie zo základnej verzie v hodnote približne 7.000 Eur má Q7 e‑tron quattro v Nemecku sériovo. Patria k nim okrem iných prvkov reflektory z LED, navigačný systém MMI Navigácia plus s MMI all‑in‑touch a digitálny združený prístroj Audi virtual cockpit. Jeho monitor TFT s vysokým rozlíšením zobrazuje extrémne ostré grafiky – medzi nimi napríklad Powermeter, ktorý znázorňuje tok energie systému pohonu Plug-in-Hybrid, dojazd a stav nabitia vysokonapäťovej trakčnej batérie.
 
Súčasťou sériového vybavenia v Nemecku je aj nabíjací kábel pre verejné nabíjacie stojany a druhý nabíjací kábel s grafickým displejom pre elektrickú zásuvku v domácnosti a priemyselnú elektrickú zásuvku. Vďaka technológii dvojfázového nabíjania trvá úplne nabitie batérie z priemyselnej zásuvky s výkonom 7,2 kW iba približne 2,5 hodiny. To predstavuje špičkovú hodnotu v tejto triede.
 
Sériový systém tepelného menežmentu s integrovaným tepelným čerpadlom bol vyvinutý špeciálne pre pohonné agregáty Plug‑in‑Hybrid v modelovom rade Q7. Audi túto technológiu využíva ako prvý výrobca na svete. Tým značka dosahuje novú úroveň v oblasti elektrického dojazdu, komfortu a účinnosti klimatizácie.
 
Modul Audi connect pripája Audi Q7 e‑tron quattro rýchlym dátovým štandardom LTE na internet. Novinkou v štandardnej ponuke sú služby označené „Audi connect Núdzové volanie & Servis“. S aplikáciou Audi MMI connect App môže vodič prostredníctvom smartfónu na diaľku ovládať proces nabíjania a nezávislého klimatizovania interiéru pred jazdou, ako aj kontrolovať stav nabitia batérie a vyvolať prevádzkové dáta z predchádzajúcich jázd.
 
Všetkých partnerov Audi e‑tron nájdete vo vyhľadávači partnerov na  HYPERLINK "http://www.audi.sk" www.audi.sk.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode