Astara ďalej rozširuje podnikanie Isuzu v Európe.

27.07.2022 10:14

Nový spoločný podnik bude integrovaný do Astara Western Europe.

Spoločnosť Astara podpísala so svojimi partnermi v spoločnom podniku dohodu o akvizícii distribučných aktivít Isuzu v Nemecku a Rakúsku (D-MAX a N-Series), Českej republike a na Slovensku (D-MAX). Spoločnosť Isuzu Sales Deutschland GmbH, ktorá je distribútorom v týchto 4 krajinách, bude integrovaná do spoločnosti Astara Western Europe, ktorá už vykonáva distribučnú činnosť Isuzu v Belgicku, Holandsku, Luxembursku (D-MAX a N-Series) a Poľsku (D-MAX) . Dohoda ešte podlieha schváleniu európskych úradov pre hospodársku súťaž.

Podnik pre ďalší rast.

Astara Western Europe (dcérska spoločnosť Astara) a Isuzu Motors začali spoluprácu v roku 2004, kedy spoločnosti začali komercializovať ak pick-up D-MAX, tak ľahké nákladné vozidlo N-series v Beneluxe a neskôr aj D-MAX v Poľsku.

Od začatia prevádzky bolo na týchto trhoch zaregistrovaných viac ako 20 000 vozidiel Isuzu. Dnes táto úspešná spolupráca viedla k dohode, v ktorej sú všetky krajiny zoskupené do jedného celku. Astara a jej partneri sú všetci odhodlaní k úspechu tohto nového spoločného podniku. Transakcia podlieha schváleniu úradu EÚ pre hospodársku súťaž a očakáva sa, že bude dokončená v nadchádzajúcich mesiacoch.

Po nastavení novej štruktúry bude Astara hľadať nové synergie a úspory z rozsahu pre ďalší rast podnikania Isuzu s D-MAXom v ôsmich vyššie spomínaných krajinách a N-Series v Belgicku, Holandsku, Luxembursku, Nemecku a Rakúsku.

2 nové krajiny pre Astaru, Česká republika a Slovensko.

Táto expanzia a nová spolupráca sú pre Astaru veľmi dôležité, pretože spoločnosť posilňuje svoju prítomnosť v Nemecku a Rakúsku a pridáva Českú republiku a Slovensko do svojej siete, v ktorej je teraz integrovaných celkom 19 krajín naprieč Európou, Latinskou Amerikou a juhovýchodnou Áziou.

Generálny riaditeľ spoločnosti Astara, Jorge Navea, je z tohto nového spoločného podniku obzvlášť nadšený:
„S veľkým uspokojením podpísala spoločnosť Astara s našimi partnermi novú zmluvu, ktorá upevňuje náš dlhodobý vzťah. Posilnenie našej prítomnosti v Nemecku a Rakúsku a pridanie Českej republiky Slovenska do nášho portfólia nepochybne zvýši rozsah nášho podnikania podporovaného miestnymi tímami. S prispením našich rozsiahlych skúseností s digitálnou transformáciou a novým ekosystémom mobility sme plne odhodlaní podporovať dlhodobý rast značky a siete predajcov. Budeme aj naďalej rásť a ponúkať našim zákazníkom najvyššie štandardy kvality, aby sme splnili ich očakávania“.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode