Aktualizovaná Trieda G ešte pôsobivejšia

23.07.2020 09:44

Trieda G pokračuje vo svojom viac ako 40-ročnom úspešnom príbehu: počnúc dátumom výroby 1. septembra 2020 bude sériová výbava ikony terénneho vozidla ešte rozsiahlejšia a zároveň sa rozšíri aj výber možností individuálneho prispôsobenia programu výbavy G manufaktur. Ponuku dopĺňajú nové farby exteriéru a balíky výbav či širokouhlý kokpit, ktorý je odteraz súčasťou sériovej výbavy. Novú Triedu G z dielne Mercedes-Benz v základnom prevedení si teraz možno objednať s dieselovým motorom za ceny od 108 666,00 po 112 026,00 eur s DPH, nový Mercedes-AMG G 63 (kombinovaná spotreba paliva: 14,4 l/100 km; kombinované emisie CO₂: 330 g/km)[1] od 163 764,00 eur s DPH. Model G 500 príde do predaja o niečo neskôr.

Najdôležitejšia novinka: model G 400 d (kombinovaná spotreba paliva: 8,9 – 8,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 235 – 229 g/km)[1] je teraz možné voľne nakonfigurovať a dodáva sa bez obmedzení, pretože výroba doterajšieho mimoriadneho modelu bola ukončená. Najsilnejší výkonový stupeň radového šesťvalcového dieselového motora ponúka vďaka výkonu 243 kW (330 k) a maximálnemu krútiacemu momentu 700 Nm pri 1 200 až 3 200 ot./min primeraný výkon, a to aj za náročných terénnych podmienok.

Pokiaľ ide o funkčné vylepšenia, novinkou je aj jazdný program Púšť. Aktivuje sa prostredníctvom kolískového prepínača DYNAMIC SELECT a je navrhnutý na maximálnu trakciu na piesočnom podklade. Kombinácia dokonalej súhry neskorších preradení na vyšší stupeň, priamej odozvy na pridávanie plynu a prispôsobenej regulácie ESP® ešte viac predurčuje Triedu G stať sa púštnym majstrom. Okrem toho je teraz súčasťou sériovej výbavy parkovací balík s cúvacou kamerou: vďaka tomu robí Trieda G dobrý dojem v každom teréne.

Súčasťou aktualizácie sú aj rozsiahle možnosti individuálneho dizajnu. Vďaka tomu je teraz obľúbený balík Night k dispozícii aj bez línie výbavy AMG Line. Balík pozostáva z krytov vonkajších zrkadiel a obloženia chladiča vrátane lamiel s lemovaním hviezdy Mercedes v obsidiánovej čiernej metalíze, ako aj stmavených smeroviek, zadných svietidiel a svetlometov. Ak si Triedu G objednáte v matnom laku magno, balík Night si možno nakonfigurovať ako balík Night magno. Príslušné namontované diely sú v tom prípade vyhotovené vo farbe nočná čierna magno. Balík ušľachtilej ocele s krytom náhradného kolesa, nášľapnými doskami, nástupnými lištami a ochranou hrany ložnej plochy z ušľachtilej ocele, rozširuje balíky Night o nalakovaný prstenec náhradného kolesa či vonkajšiu ochrannú lištu s ozdobnou vložkou so vzhľadom jemných pásikov.

Nové 20-palcové disky z ľahkej zliatiny s dizajnom piatich zdvojených lúčov, ktoré sú exkluzívne dostupné pre líniu výbavy AMG Line, sú osústružené do leskla a podľa výberu sú nalakované vo vysokolesklej čiernej farbe alebo himalájskej sivej.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode