Aj napriek rastu cien áut stúpa dopyt po luxusnejších, málo jazdených vozidlách

19.05.2022 16:59

Mototechna, ktorá patrí do skupiny AURES Holdings s tridsaťročnou históriou, sa zameriava na predaj nielen zánovných vozidiel, ale aj luxusnejších  modelov takmer všetkých automobiliek. Za prvý štvrťrok 2022 predala dvojnásobné množstvo luxusnejších áut v porovnaní s prvým štvrťrokom 2021. Ide o druhý najlepší kvartálny výsledok v období novodobého pôsobenia značky Mototechna. Najväčší záujem je o modely českej automobilky Škoda, a to o Kodiaq alebo Enyaq. 

„Naprieč všetkými krajinami, kde pôsobíme, a to nielen so značkou Mototechna, ale aj v rámci autocentier AAA AUTO, rastie záujem o mladé luxusnejšie modely áut. Dôvodov je niekoľko. Vplyvom pandémie sa zákazníci rozhodli do automobilov investovať viac, aby si zaistili pohodlie a bezpečie, ktoré v hromadnej doprave nenájdu. Druhým dôvodom je, že vozidlá v nižšej a nižšej strednej triede sú častejšie vyrábané s motormi s menším objemom. Prémiové vozidlá si naopak spravidla zachovávajú silnejšie motory,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva skupiny AURES Holdings. V slovenskej Mototechne sa za prvý štvrťrok 2022 predalo dvojnásobné množstvo prémiových  mladých automobilov. 

„Ide o druhý najlepší kvartálny predajný výsledok. Iba v poslednom štvrťroku minulého roku sa ich predalo na Slovensku dokonca ešte o 30 % viac. V tomto období  záujem o luxusnejšie vozidlá gradoval. Postupne však môžeme očakávať, že dopyt po týchto  autách, aj s ohľadom na rast cien paliva, bude skôr stagnovať, než ďalej rásť,“ doplnila Karolína Topolová.

Kupujú si ich hlavane muži, no celková ponuka v SR klesá  

Luxusnejšie vozidlá si v slovenskej Mototechne kupujú takmer výhradne muži, najčastejšie podnikatelia. Najväčší záujem je o vozidlá Škoda Kodiaq vo veku do piatich rokov. Tento rok je to aj dopyt po modeli Škoda Enyaq, ktorý je medzi populárnymi vozidlami nováčikom.  

Bohužiaľ, zatiaľ čo dopyt rastie, ponuka pri najžiadanejších modeloch na slovenskom trhu jazdených vozidiel podľa dát pravidelnej analýzy Barometer, ktorú pripravuje spoločnosť AURES Holdings, klesá. Napríklad celková ponuka najžiadanejšej Škody Kodiaq na slovenskom trhu klesla za prvý kvartál tohto roku v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku o 24 %. Cena v tomto období vzrástla o 19 %, pričom mala najčastejšiu hodnotu na úrovni  40 999 eur. 

Najpredávanejšie modely áut v cene nad 24 500 eur v slovenskej Mototechne

1.

Škoda Kodiaq

6.

BMW X5

2.

Škoda Enyaq

7.

Ford Custom

3.

Toyota RAV 4

8.

Ford Ranger

4.

BMW X6

9.

Škoda Superb

5.

Toyota Hilux

10.

Land Rover Discovery


 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode