Adrenalínové TESTOVACIE DNI SUBARU

26.10.2015 18:55

Adrenalín, preverenie vodičských zručností i schopností áut až na doraz, ale aj riadna porcia zábavy a neformálne diskusie ľudí rovnakej automobilovej krvnej skupiny. Zákazníci Subaru i zástupcovia médií si koncom októbra užili dva dni dynamického testovania. Jazdilo sa v paddocku na Pezinskej Babe, v zákrutách populárnej trasy pretekov do vrchu i na lyžiarskej zjazdovke.

V hlavných úlohách Testovacích dní Subaru sa predstavili všetky aktuálne modely japonskej prémiovej značky. Viac ako 50 zákazníkov, ale i tridsiatka reprezentantov televízie, rozhlasu, webových a printových médií si autá vyskúšala v štyroch disciplínach. Úžasný deň, ktorý sme si naplno užili!

Vlajková loď Subaru, nová generácia modelu Outback, ukázala svoje dve tváre: predviedla fungovanie asistenčného bezpečnostného systému EyeSight pred prekážkou i schopnosti v teréne. Nedupnúť na brzdový pedál v momente, keď sa veľký crossover blížil k bariére, si vyžadovalo pevné nervy, auto však vždy spoľahlivo zabrzdilo samo. Outback, ktorý má v tomto roku našliapnuté na najpredávanejší model značky na Slovensku, ukázal aj automatické ovládanie škrtiacej klapky, ktoré nedovolí naraziť do vozidla pred vami ani po pridaní plynu, ale i v dnešnej premávke veľmi výhodnú vlastnosť, automatické brzdenie v dopravnej zápche.

Tri Outbacky spolu s Foresterom predviedli suverenitu pri rýchlej jazde na suchom i mokrom asfalte v zákrutách Pezinskej Baby. To, čo ukázali na mokrej tráve lyžiarskej zjazdovky či pri výjazde cez rozbahnený terén v lese, mnohým účastníkom, nezvyknutým na off-road, vyrážalo dych.

Výbornú obratnosť a ovládateľnosť potvrdil kompaktný crossover Subaru XV pri parkovacom hlavolame. Tu už išlo o súťažnú disciplínu, čas komplikovaného manévru sa hodnotil spolu s dosiahnutým časom v najviac adrenalínovej disciplíne, slalome na superšportovom WRX STI. Príležitosť naplno preveriť aktuálnu verziu legendárneho modelu s výkonom 300 koní nie je každodennou záležitosťou, pre väčšinu účastníkov eventu išlo o výnimočné chvíle, ktoré si poriadne užili. Traja najlepší si po vyhodnotení časov a penalizácií za pozhadzované kužele odniesli originálne trofeje, pozvárané špeciálne pre túto akciu z komponentov motora a podvozku.

Testovacie dni Subaru,  ktorým prialo aj počasie, ukázali schopnosti áut v ťažkých podmienkach na ceste i mimo nej, ale aj potenciál značky na slovenskom trhu. Ten sa posunie ešte ďalej hneď na začiatku budúceho roka, kedy sa reálne začne predaj úplne nového modelu Levorg. Potvrdzuje to nečakane vysoký záujem zákazníkov, z ktorých mnohí ho po prvý raz videli naživo práve v paddocku Pezinskej Baby.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode