Odhalenie konceptu Kia Proceed pred svetovou premiérou vo Frankfurte

08.09.2017 07:13

Spoločnosť Kia Motors odhalila fotografie nového konceptu Proceed. Svoju svetovú premiéru zažije toto nové koncepčné vozidlo značky Kia už 12. septembra na frankfurtskom autosalóne 2017.

  • Predĺžený športový hatchback prestavuje nový typ karosérie pre značku Kia.
  • Štíhle a obratné koncepčné vozidlo s nízkym postojom zaujme naklonenou líniou strechy, svalnatými proporciami a kompaktnou stopou.
  • Jedinečnou súčasťou vonkajšieho dizajnu je osvetlená silueta presklenia kabíny „Luminline“.
  • Naznačuje dizajn nasledujúcej generácie modelu cee’d

Koncept Proceed, navrhnutý v európskom dizajnérskom centre spoločnosti Kia vo Frankfurte, len 500 metrov od miesta jeho budúceho odhalenia, poskytne predstavu o tom, ako bude vyzerať model cee’d budúcej generácie.

 

Koncept predstavuje nový typ karosérie pre značku Kia. Predĺžený športový hatchback si zachováva športový charakter súčasného modelu pro_cee’d, pričom kombinuje jeho nápadný výzor so všestrannosťou pri každodennom používaní. Toto vozidlo, ktoré sme prepracovali a nanovo vytvorili pre novú generáciu vodičov, prezentuje odvážnu víziu potenciálneho člena rodiny cee’d budúcej generácie.

 

„Keďže mnohí európski vodiči v súčasnosti hľadajú výkonné alternatívy k trojdverovému športovému hatchbacku, začali sme uvažovať o odlišnom význačnom modeli pre rodinu vozidiel cee’d,“ uviedol Gregory Guillaume, hlavný európsky dizajnér spoločnosti Kia Motors. „Koncept Proceed predstavuje novú odvážnu víziu toho, ako chce automobilka oživiť energického ducha modelu pro_cee’d a predstaviť ho novej generácii športovo orientovaných vodičov.“

 

Štíhly a svižný koncept Proceed s nízkym postojom sa vyznačuje naklonenou líniou strechy, svalnatými proporciami a kompaktnou stopou, ktoré odkazujú na jeho výnimočné jazdné vlastnosti. Siluetu vozidla dotvára rad charakteristických dizajnových motívov. Napríklad dynamicky tvarovaný rám okien, ktorý kopíruje líniu strechy až smerom k dverám batožinového priestoru. Nápadná „žraločia plutva“ v karosérii, doplnená logom GT, ešte výraznejšie poukazuje na neprítomnosť stredných stĺpikov. Postranné rebrovanie zasa umocňuje štíhlu líniu okien a dodáva zadnej časti konceptu Proceed nádych mohutnosti. Vozidlo má nasadené 20-palcové šesťlúčové disky z hliníkovej zliatiny.

 

Tam, kde sa denné svetlá stali zásadným prejavom identity vozidla, koncept Proceed využíva svetlo iným spôsobom. Prináša osvetlenú siluetu presklenia kabíny označenú ako „Luminline“, ktorá víta vodiča pri príchode k vozidlu. Výrazne uľahčuje identifikáciu konceptu Proceed v noci a zároveň zdôrazňuje jeho tvar so splývavou zadnou časťou.

 

Dramatická línia strechy plynulo prechádza do dverí batožinového priestoru, pre ktoré sú charakteristické vrstvené vetracie otvory a zvrásnený povrch pásu zadných svetiel, inšpirovaný roztaveným feromagnetickým kovom.

 

Koncept Proceed sa síce vyznačuje novým postojom a proporciami, prináša však aj mnohé dizajnové motívy známe zo súčasných vozidiel Kia. Kultovú mriežku chladiča v tvare tigrieho nosa, tvarovanú kapotu s prelismi inšpirovanú modelom Stinger, lomené čelné sklo, strešné okno po celej dĺžke strechy a jedinečnú kombináciu zaoblených kriviek a ostrých záhybov, typickú pre značku Kia. Každý jeden detail svedčí o tom, že koncept Proceed je tým pravým moderným automobilom značky Kia.

 

Povrchovú úpravu tvorí červený lak „Lava Red“ zhotovený špeciálne pre toto koncepčné vozidlo. Výsledný lesklý a žiarivý povrch sa podarilo vytvoriť kombináciou viacerých ručne nanášaných vrstiev čierneho, chrómovo strieborného a červeného laku.

 

Spoločnosť Kia odhalí koncept Proceed 12. septembra na stánku Kia, ktorý sa nachádza v hale 9 frankfurtského výstaviska.

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode