5 tipov ako si poradiť s alergickým zápalom spojiviek

16.03.2019 13:24

Pohodlie očí pri šoférovaní je nevyhnutné, keďže zrakom kontrolujeme v premávke seba aj ostatných. Je samozrejmé, že ak nemáme v poriadku oči, aj naše reakcie v premávke sú oneskorené a hrozí vyššie riziko nehody. Takže žarty bokom, poďme si povedať, ako zabojovať proti príznakom alergického zápalu spojiviek.

 

Viete ako rozoznať alergický zápal spojiviek?

Skôr ako začnete bojovať so zápalom, musíte si byť istí, že máte zápal vyvolaný reakciou na alergén. Ako to spoznáte? Všímajte si, či sa zápal očí opakuje v pravidelných intervaloch (napríklad počas alergickej sezóny) a či reakcia na oboch očiach je približne rovnaká. Vtedy ide o alergický zápal spojiviek. Ak nie, môžete mať zápal oka vyvolaný baktériami či vírusmi, vtedy je potrebné čo najskôr vyhľadať očného špecialistu.

5 tipov ako rýchlo zasiahnuť proti alergickému zápalu očí

  1. Vyhýbajte sa prievanu, ktorý vám vháňa ďalšie alergény do očí. Dávajte si pozro aj na klímu v aute, ak ste už dlho nemenili náplň, postarajte sa o to. Pri jazde vám pomôžu aj slnečné okuliare. Ak vonku fúka, zoberte si so sebou široký klobúk alebo šiltovku, ktoré zmiernia cirkuláciu alergénov okolo očí.

 

  1. Správne zdravotnícke pomôcky pomôžu alergický zápal spojiviek zastaviť a zlepšiť stav očí. Očné kvapky Vividrin ectoin zmyjú z povrchu očí alergén a zároveň ich ochránia pred vstupom ďalších alergénov do sliznice. Je to vďaka prírodnej látke ectoin, ktorá má schopnosť vytvoriť na povrchu oka hydrofilm, cez ktorý alergén znova neprenikne do sliznice. Po vkvapnutí oči zatvorte a jemne prstami pomasírujte, aby sa kvapky dostali na celý povrch sliznice oka. Viac zaujímavých informácií sa dozviete na www.vividrinectoin.sk.

 

  1. Odolajte škriabaniu očí a radšej si na ne priložte studený obklad, ten podráždenie trochu zmierni. Umývanie očí nemusí mať až taký pozitívny efekt ako by ste čakali, môžete si alergén rozotrieť hlbšie do sliznice. Vhodnejšie sú na to očné kvapky.

 

  1. Umyte si tvár (okrem oblasti očí), aby ste zmyli alergény. Ak stíhate, umyte si aj vlasy, aj tam sa alergény radi držia. Pri utieraní tváre použite čistý uterák. Na tom používanom mohli uviaznuť zvyšky alergénov z predchádzajúceho dňa. To isté platí aj o oblečení.

 

  1. Ak vám alergiu už diagnostikovali, určite užite predpísanú tabletku. Celkovo sa zmiernia príznaky alergie. Ak ste u alergológa ešte neboli, skúste si zakúpiť voľnopredajný liek proti alergii, v lekárni vám určite dobre poradia.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode