Elegán od susedov

25.10.2013 17:16

Za novým Seatom Toledo sme nemuseli cestovať až do Barcelony, stačilo zájsť k naším susedom do Mladej Boleslavi, kde model schádza z liniek. Nová španielska limuzína bude iste veľkým prekvapením pre väčšinu motoristov. Pripomína kombináciu elegantného kupé a menšieho praktického kombi. Oblé krivky dopĺňajú ostré bočné hrany smerujúce od vonkajšieho okraja reflektora pozdĺž celej línie auta. V prednej časti dominujú široké uhlové svetlomety, kde na ich čistotu dohliadajú ostrekovače, vzadu horizontálne svetlá s LED podsvietením. Zadná časť karosérie je stupňovite vyvýšená vďaka čomu máte pohodlný prístup cez piate dvere do batožinového priestoru.

Aj interiér disponuje veľkosťou, všade je dostatok miesta pre vašu hlavu a nohy. Vysoká kvalita sedadiel a poťahov vám spríjemní každú jednu jazdu, pri ktorej môžete nielen relaxovať, ale aj užívať pohodlie za volantom. Všetky ovládacie prvky a prístroje sú rozumne umiestnené a ľahko vám padnú do ruky.

Jazdu nám spríjemnil nový SEAT Media System 2.2 s vycibreným zvukom. Ovládanie rádionavigačného systému s dotykovým displejom sme naplno využili pri premávke v meste či mimo. Vo výbave nechýbal ani bluetooth, hands-free, rozhranie USB, Aux-IN pre pripojenie multimediálnych zariadení, či parkovacie senzory.

Prekvapením bol multifukčný kožený prešívaný volant a pri každom dotyku sme cítili kvalitu jeho spracovania. Kožou bola potiahnutá aj páka 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky DSG, ktorá poskytovala ľahké, bezchybné a jemné radenie.

Najväčším tromfom tohto elegána bol objem batožinového priestoru. Ponúka 550l a pri sklopení zadných sedadiel ho dokážete zväčšiť až trojnásobne na úctyhodných 1490l.

Podvozok bol primerane komfortný, trochu tvrdší asi vinou nízkoprofilových pneumatík, no jazdné vlastnosti predčili naše očakávania. V zákrutách vynikajúco držal stopu aj napriek jeho nízkej pohotovostnej váhe 1.135 kilogramov.

Pod kapotou sa ukrýval motor 1,6 TDI s výkonom 66 kW, ktorý harmonicky priadol a pohotovo reagoval pri zošliapnutí plynového pedálu. Má veľmi slušný výkon a prijateľná je aj spotreba 4 litra na 100 km.

Vďaka novým motorom Ecomotive, patrí Seat do kategórie k jedným s najnižšímimi hodnotami emisií CO2, len 104 g/km, čo ho posúva medzi špičku automobilových značiek.

Na záver musíme uznať, že tento model je stavaný jednoznačne pre rodiny s deťmi a žádny športiak z neho nebude. No urobí na vás dojem svojím dizajnom, kvalitným spracovaním a hlavne cenou.

Text a foto: Ľubomír Feckanin

Seat Toledo 1,6 TDI CR  

Zdvihový objem

1598

Max. výkon v kW (k) pri 1/min 66 (90) / 4200
Max krútiaci moment v Nm pri 1/min 230 / 1500-2500
Maximálna rýchlosť v km/h 184
Zrýchlenie v sek. 0-100 km/h 12,2
Spotreba mesto/mimo/kombi (l/100km) 5,6 / 3,9 / 4,5
Základná cena od 16 990 €

 

Späť

 

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode