Opel Corsa - malý krásavec

31.07.2011 14:58

 Predstavíme Vám minuloročný najpredávanejší model automobilky Opel - Opel Corsa 1,2 16 V.


Tento mestský hatchback strednej triedy prešiel veľkou radou inovácií ako je viditeľná zmena na prednej maske s nárazníkom, ktorý má široký stredový otvor. Vertikálne hmlovky tvarovo prispôsobené stretávacím svetlám nám opticky zväčšujú veľkosť Corsy. V novej Corse je vylepšený aj posilovač riadenia a podvozok, čím sa nám výrazne zlepšili jazdné vlastnosti najmä v zákrutách. Aj pri ostrejšom štýle jazdy sa Corsa zbytočne nenakláňa. 


Pohľad na prístrojovú dosku hovorí sám za seba, že dizajnéri mali športového ducha pri tvorbe tohto interiéru. Guľaté budíky, vetracie otvory spolu ladia kompaktne, stred prístrojovky je veľkoplošný a ľahko ovládateľný. Športovú bodku nám dáva trojramenný a pohodlne „držiaci“ volant.

 
Corsa je mestké vozidlo a ľahká manévrovateľnosť s ideálnymi „parkovacími rozmermi“ Vám jazdu v meste uľahčuje, ale nebudete ani sklamaný pri jazdách na dlhších trasách. Tichý chod veľmi dobre odhlučneného motora a ekonomická úspora sú tiež z jedných vlastností, ktorými sa môže Corsa právom pochváliť. Sedadlá sú pohodlné, ani po dlhšej ceste nebolo cítiť únavu, takže sme si jazdu v meste i mimo  pohodovo vychutnali. 


Ďalši z kladných vlastností, ktoré Corsa má, je bezpečnosť. Pri nárazových testoch jej organizácia euro NCAP udelila 5 hviezdičiek, čo znamená najvyššie hodnotenie za bezpečnosť posádky.
Na svoje rozmery je v Corse dostatok miesta na každom sedadle. Samozrejme, ak rátame 4 osoby. Taktiež batožinový priestor s objemom 285 litrov je na rozmery vozidla uspokojivý. 
Ak si zhrnieme všetky vlastnosti Corsy, tak musíme skonštatovať, že sme sa zoznámili s atraktívnym malým krásavcom, ktorý svojimi vlastnosťami dokáže uspokojiť aj náročnejšieho zákazníka rôzneho veku i pohlavia.TECHNICKÉ ÚDAJE:

Obsah motora (cm3): 1229
Výkon kW/k, palivo : 63/85, benzín
Počet valcov: 4
Prevodovka: 5-stupňový manuál
Zrýchlenie: 0-100km (sek.): 13,6
Spotreba -mesto, mimo mesta, komb. (l): 6,5-4,4-5,3
Rozmery karosérie: výška-dĺžka-šírka (mm): 1488-3999-1944
Objem batožinového priestoru (mm): 285/1050
Pohotovostná hmotnosť vozidla vrátane vodiča (kg): 1130
Celková prípustná hmotnosť vozidla (kg): 1555
Rozmery kolies: oceľové disky 16x6,0 s pneu 195/65R16

Výbava Cosmo:

Elektrické ovládanie okien, diaľkové ovládanie centrál. uzamykania, palubný počítač, vonkajšie kľučky vo farbe karosérie, dojazdová rezerva, bočné a hlavové airbagy, signalizácia nezapnutých bezpečnostných pásov, elektrické ovládanie a ohrievanie vonkajších spätných zrkadiel, manuálna klimatizácia, rádio CD30 so 4 reproduktormi, ovládanie rádia na volante, predné hmlové svetlomety 

 

Text: Milan Kukumberg

Foto: autor

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode