Mazda 5 - Univerzál

03.01.2012 14:53

Mazda 5 patrí k minivanom, ktorý dokáže splniť aj najnáročnejšie požiadavky zákazníka. Do detailu prepracovaná predná maska nám ukazuje, ako sa spája elegancia s účelnosťou. Aerodynamické tvary sa z prednej časti presúvajú po celom boku karosérie. Zadné dvere sa otvárajú posuvným systémom, aby bola dokonalosť úplná. Dvere sa otvárajú mechanicky aj elektronicky a pri tom sa nemusíte báť úrazu, pretože pri nepatrnej prekážke sa otváranie dverí automaticky zastaví. Tento systém bezpečnosti ocenia najmä rodičia s malými deťmi.


Nekonečná variabilita zadných sedadiel má viacero výhod hlavne pri prevoze väčších batožín a uľahčí nám aj cestovanie s malými deťmi. Množstvo odkladacieho priestoru a najmä pohodlie detí cestu značne urýchli a spríjemní. Tak ako je dostatok komfortu na zadných sedadlách, to isté môžeme povedať aj o prednej časti interiéru. Nádherný dizajn prístrojovej dosky, kvalita sedadiel a maximum výbavy, ktorá je vodičovi „po ruke“ dodáva pri jazde veľký pocit istoty. Vodičovi stačí palec ľavej ruky, aby si naladil tú „svoju stanicu“ a správnu hlasitosť. Pravý palec sa nám bude starať o tempomat. Ďalšia „maličkosť“, ktorá nám jazdu zdokonalí.


To, že sa v novej Mazde 5 budete cítiť pohodlne je isté a budete mať pocit bezpečnosti. Posilnené sú nielen výstuže v bočných dverách, ale aj celá karoséria. Airbagy v každom rade sedadiel sú samozrejmosťou tak, ako aj bočné. Systém ISOFIX nám umožňuje uchytenie detských sedačiek. Systém ESS je signalizácia núdzového zastavenia. ABS, EBD (systém elektronického rozdelenia brzdnej sily), protipreklzový systém (TCS), ako aj parkovacie snímače sú v základnej výbave. Konštruktéri nezabudli aj na spevnenie operadiel na sedadlách.


Benzínový dvojliter (1998 cm3) s výkonom 110 kW má dostatok sily aj na razantnejšiu jazdu, nech už sme akokoľvek „naložení“. Správna odhlučnenosť nám nedovolí pustiť zvuk motora do kabíny. Tento motor sa radí skôr k vysokootáčkovým. Možno aj preto technici z Mazdy vymysleli malého poradcu, keď medzi otáčkomer a rýchlometer pridali displej so zaradeným rýchlostným stupňom. Šípka nad, alebo pod číslom nám oznamuje, že je vhodný čas zmeniť rýchlostný stupeň. Pomôže to nielen pre úsporu motora, ale i spotrebu. Mazda 5 je naozaj „univerzál“. Dokáže uspokojiť vedúcich pracovníkov firiem, menších podnikateľov, ale aj viacčlennú rodinu. „Päťka“ právom patrí k vozidlám, na ktoré sa budete môcť spoľahnúť.
 

Technické údaje:  
Objem motora 1998 cm3
Výkon motora 110 kW/ 150k
Maximálna rýchlosť 194 km/h
Zrýchlenie 0-100 km/h 11,0s
Počet prevodových stupňov 6
Palivo bezolovnatý  95
Spotreba mesto, mimo mesta, komb. 9,0 – 5,7 – 6,9  l/100km
Objem nádrže 60 l
Ďĺžka, šírka, výška  ( mm ) 4 585 – 1968 – 1615
Max. objem batožinového priestoru 780 l
Pri 3 radoch sedadiel 158 l
Pri 2 radoch sedadiel 426 l
Cena od 21.690 eur


Text: Milan Kukumberg
 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode