Hyundai Veloster - rosničiak

03.11.2011 20:43

Už pri prvom pohľade na Veloster vidíme, že sa konštruktéri vybrali veľmi zaujímavou cestou novodobých prvkov. Nebýva vo zvyku, že na automobilovom trhu nájdeme štvordverové „kupátko“. Je to štýl, ktorý u „coupé“ prekvapí, ale najmä uľahčí nastupovanie do zadných sedadiel. Ak sa na Veloster pozrieme z akéhokoľvek uhla, musíme uznať, že sa kórejskí dizajnéri vyznamenali v každom smere a už len nádherný tvar karosérie nás núti si sadnúť za volant tohto malého draka a skúšať, čo nám ponúkne ďalej. Športové tvary karosérie s panoramatickou strechou sa presúvajú aj do interiéru.

 

Pohodlné sedačky, moderný dizajn palubnej dosky je len časť z tej nádhery, čo nám môže Veloster ponúknuť. Vyhrievané sedadlá, palubný počítač, svetlá s denným LED svietením, výškové nastavenie sedadla vodiča, parkovacie senzory, nastaviteľný volant, monitorovanie tlaku v pneumatikách.

 

 

Benzínový motor s výkonom 103kW (140 koní) je dosť živý a pružný, reaguje okamžite a určite nemá záujem zaspať v akejkoľvek situácii. Napriek vyššiemu obsahu motora, spotreba je veľmi prijateľná. V meste sa pri citlivej nohe dostaneme pod 8 litrov/100 km, a mimo mesta sa vďaka 6-stupňovej prevodovke priblížime takmer k 5-im litrom, čo je tiež celkom slušný parameter. 

Hyundai Veloster patrí k vozidlám, ktoré nás príjemne prekvapia v každom smere. Stačí si ho len vyskúšať...

Základná uvádzacia (akciová) ponuka štartuje na sume 18 999 € za výbavu Unique, vyššia Extreme vyjde na 21 999 €.

 

Text: Milan Kukumberg

 

 

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode