Nový Citroen C4 so športovou DNA

20.06.2011 17:42

 Pri tomto modeli z dielne Citorenu bola veľká snaha skonštruovať auto, ktoré by malo vyhovovať každému človeku. Myslíme si, že sa im to podarilo.

Predná maska nás neprekvapila ničím zvláštnym, ale spätné zrkadlá a spojler dýchajú športovým vzhľadom. Ak C4-ku sledujeme zozadu, rozchod kolies s nižšou výškou karosérie by nám malo zlepšiť jazdné vlastnosti nielen v zákrutách. Pri pohľade na prístrojovú dosku - okrúhle „budíky“ s typicky francúzskym digitálnym rýchlomerom nám tiež pripomínajú športové auto. Chvíľku nám trvalo, kým sme sa oboznámili s ovládačmi, na prístrojovej doske, ale človek je tvor učenlivý a hravo si s tým poradil. Priestoru v interiéri je dosť nielen pre vodiča so spolujazdcom, ale aj zadných pasažierov. Táto skutočnosť nám hovorí že nová C4-ka má nádych aj rodinného typu auta. Batožinový priestor má tiež väčší objem. 408 litrov, resp. 1183 litrov pri sklopených zadných sedadlách a to hovorí za všetko.

 

Poháňaný benzínový agregát s obsahom 1598 cm3 s maximálnym výkonom 88kW pracoval v podstate presne a spoľahlivo. V rýchlosti pri vyšších otáčkach sme športový zvuk neprehliadli. Pri rýchlejšej jazde nám chýbal šiesty prevodový stupeň, ktorý by ten motor trošku  „ukľudnil“. Možno aj toto sú dôvody vyššej spotreby C4-ky. V meste sme sa pod 8 litrov nedostali, ale mimo mesta bola spotreba niečo málo nad 5 l a to bolo O.K.

Plus dávame do kolónky „bezpečnosť“. Nemali sme žiadne problémy s riadením, brzdením ani s ESP-čkom, ktoré nedovolilo riskovať  - najmä v zákrutách.

 

neme priaznivý výsledok v podobe Citroen C4. Ak si ho aj vyskúšate, francúzsky šarm vás zhýčka a dostanete nanho zálusk.

 

 TECHNICKÉ ÚDAJE:

 

Obsah motora (cm3)                                                1598

Maximálny výkon                                                     88kW (120k)

Počet miest na sedenie                                           5

Dĺžka, šírka, výška (mm)                                          4 329 / 1 789 / 1 498

Pohotovostná hmotnosť (kg)                                    1 297

Celková hmotnosť (kg)                                             1 765

Objem nádrže (l)                                                      60

Objem batožinového priestoru (l)                             408 / 1 183

Spotreba l/100km(mesto, mimo mesta, komb.)         8,0; 5,1; 6,4

Základná cena vozidla od                                        12 920 eur

 

Sériová výbava:

ABS, airbag vodiča a spolujazdca, bočné a hlavové airbagy, ESP, palubný počítač, el. ovládanie všetkých okien, tempomat, klimatizácia, nastaviteľný volant, centrálne uzamykanie vozidla.

Späť

Kontakt

Alena Chorvátová

+421905 992 998

© Alena Chorvátová 2011 Všetky práva vyhradené.

Webnode